Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem akar a ló ügetésben...

Miért nem akar a ló ügetésben maradni, majd később vágtába beugrani?

Figyelt kérdés

A lovardába, ahová járok, van egy sárga, 13 éves kisbéri félvér kanca. Másoknál még ügetésbe se ugrik be, viszont már elértem azt, hogy legalább ezt megtegye. Ez egyébként nem nagy öröm, mivel 1-2 kör után visszaveszi magát lépésbe. Jómagam lovagoltam rajta többször. Nem engedelmeskedik a tanuló lovasoknak! Eljátssza, hogy lusta, miközben tele van energiával. A vágtát ne is említsük, csak a másik ló után megy. Ügetés közben folyton csettegek neki, csizmázom az oldalát, de mintha meg se érezné.

Ha a gazdája felül rá, akkor neki varázsütés szerűen engedelmeskedik.

Egyébként nagyon határozott vagyok a lóval. Az van a fejemben, hogy említem az oktatónak, vegyenek sarkantyút. Pálcázni nem lehet, mert bakkol.

Át lett lovagolva már 3 éve, futószáron megy rendesen, terepen csak a többi ló után.

Mit tegyek, hogy a holnapi lovagláson beugorjon nekem vágtába? Annyira el vagyok keseredve... Olyan rossz érzés, mert eddig nem sok lóval volt gondom.

Köszi a segítségeket!


2017. júl. 24. 17:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat a sarkantyut felejtsd el, ha nem akarsz torott gerincet, meg amugyse es nem is engednek. Buztos az a baj, hogy iskolalo, okkal megy a gazdajanak varazsutesre, de akkor se jo ez a lovaknak, hogy osszevissza tudatlan lovasok cibaljak oket (az egy lovassal igazabol nincs is baj, de hogy naponta 2000ren raulnek, es feltetelezem az oktato se tanit sokat, max futoszaron, igy ne csidalkizz, hogy nem megy, egyebkent a valaszt nem tudom de jelenleg az en lovam is ilyen (csak vele az a baj, hogy tenyleg lusta :D kellett hidegveru..., meg amugy vagtazni se lehet vele mert bakol es a palcatol meg fel es amugy meg nem megy. Szoval nemtudom mit tudnal csinalni, fogd kicsit lazabban a szarakat, lehet, hogy abba kapaszkodsz es folyton azt huzod es ne allandoan legyen a csizmad a lo oldalaban mert azzal csak mindent elb*szol, ugetes kozben bokodd a sarkaddal, mintha egy bogar lennel aki raszall aztan le (nemtudom jobban leirni XD, legyel idegesito) hatha bevalik a vagtaban nem tudok segiteni, de ne huzd a szarat, meg ha lehet ne is lotyogjon, majd ird meg, hogy milyen volt :)
2017. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A szárat abszolúte nem húzom. 2-3 éve volt egy ilyen mániám, hogy abba kapaszkodtam, de gyorsan kinevelték belőlem.

Nem, igazándiból nem sokan ülnek rá, csak néhányszor a gazdája, meg amikor lovastábor van, olyankor mindig nagyon rákap a gyerekekre.

És a haladóknak utána nem engedelmeskedik.

2017. júl. 24. 18:03
 3/24 A kérdező kommentje:
Kérem szépen, ha valaki tud még válaszolni, akkor tegye meg! :)
2017. júl. 24. 18:57
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Volt dolgom ilyen lóval, pálcát akkor még nem tűrte, ha előadta a hattyú halálát, egy kézbe fogtam a szárát a végével meg csatt a nyakára. Csóri meglepődött, de feltámadt. Most már pálcával is elvan, igaz sok munkám van benne. Sarkantyút felejtsd el, ne tompítsd el a lovat.
2017. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Csesszek egyet oda a nyakára?

Nem is rossz ötlet xD

De az oktató nem tudom mit fog szólni ehhez.

2017. júl. 24. 19:40
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azért nem akar, mert rákapott a sok kezdőre, és pontosan tudja, mikor kell menni, és mikor nem muszáj igazából. Ráadásul határozottság ide vagy oda, lehet, hogy a segítségadásod sem egyértelmű számára.


Ami még fontos, az az engedés! Ha a ló elindult, beszüntetni a segítséget. Azért indul el! Adsz egy jelzést, ez őt zavarja, ezért inkább elindul. Megszűnik a jelzés, így legközelebb is el fog indulni, hiszen emlékszik rá, hogy a múltkor is így szabadult meg a dologtól. De ha folyamatosan benne van a lábad az oldalában, nemes egyszerűséggel nincs oka menni. Akkor is birizgálják, ha megy, akkor is, ha nem megy, akkor meg? Mentalitásától függően vagy nem megy akkor se, ha kéne, vagy akkor is megy, ha nem kéne, le se tojva, te mit akarsz, részint azért is, mert nem is igen érti, hiszen nincs jól elválasztható különbség a két dolog között.

Persze ez azt jelenti, hogy az így bekényekmesedett lovat fel lehet ébreszteni, akár pálcával, nyakra csapással (semmiképp sem sarkantyuval), hogy helló, munka van, de ha utána a nem változik az, ahogyan lovagolva van, nincs rávezetve, hogy mi a szitu, ezekhez is hozzá fog "erősödni", és megtanulja majd letojni ezt is. Esetleg akkor meg hirtelen fél kört, és utána vágja majd be a satuféket.

2017. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló!

Nagyon igazad van, rákapott a gyerekekre.

Előző évben szinte csak ezen a lovon lovagoltam, ment is körön vágtában, most viszont eljátssza mindig a mártírt és nem megy.

2017. júl. 25. 11:10
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Sarkantyút felejtsd el, azt is megunná. Utána mi jön, lapát? Határozott pálca, ha nem indul, nekem is ezt csinálta, ő elindulni sem volt hajlandó, majd jól rácsaptam csizma mögött, meg is lepődött rendesen. De ne összevissza, nincs simogatás, egy-két csattanós és kész. Ha pedig tényleg határozott vagy, akkor ne vedd figyelembe, hogy bakol, ezzel ráz le.
2017. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen lovam van :) Határozottan rúgj oda neki ,tedd oda a csizmát, el fog indulni. Nem vesz komolyan. Ki kell vívni a tiszteletét. Addig csizmázd amíg el nem indul, ne add fel. Amikor elindult ügetésbe, akkoris hajtsd lábbal is folyamatosan. Ha érzed, hogy meg fog állni akkor erősebben, ne hagyd, hogy elkezdjen lépni. Ha jól csinálta dícsérd meg. Ne hagyd magad. Rá fog jönni, hogyha csinálja amit mondasz, akkor békén van hagyva, és egyre könnyebben el fog indulni. A 2. 3. körre már menni fog, mint az álom.

Persze ha más nem így lovagolja , akkor ezt újra és újra le kell vele meccselni...

2017. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2017. júl. 25. 23:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!