Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Galoppozhatok a kincsem parkban?

Galoppozhatok a kincsem parkban?

Figyelt kérdés

Valaki tudja,hogy a Kincsemparkban lehete galoppozni egy ottani lóval úgy,hogy nem vagyok zsoké csak egy kiprobálás képpen.

Nagyon vágyom arra,hogy egy igazi galopp lóval galoppozzak egyet a kincsem parkban de igazából ha valaki tud máshol is ilyen lehetőséget akkor kérjem irjatok meg! köszönöm :)

(ui.: Tudok lovagolni már galoppoztam is csak nem egy "igazi galopp lóval")



2018. jan. 1. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ezek nem hobbilovak h feltesznek rájuk mindenkit aki az utcaról bemegy. Ha nincs ismeretséged a trénerek között vagy nem állsz be alagon munkalovasnak (nem ajánlott mondjuk) akkor ez csak álom marad.
2018. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Hát egy próbát attól még megér, ha bemész, elmondod, h mit szeretnél, stb., max elküldenek.

De így van, Alagon is van több istálló is, ott is lehet próbálkozni.


Az persze nyilván naivitás, hogy egy klaszis lóra feltesznek, de valami outsider, négy futásból ötször lett utolsó, és amúgy is eladó lóra lehet, hogy felraknak, had menjen alapon.

2018. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

A galopp nem bérlovarda.Már csak azért sem,mert a tréningben lévő telivérek nem hobbylovak.Egyetlen tréner sem kockáztatja meg,hogy lovacskázni akaró idegeneket lóra ültessen és esetleg baleset legyen belőle,megsérüljön ember és/vagy ló.

A másik,hogy ezeknek a lovaknak előre megtervezett,pontosan betartott tréningmunkájuk van minden nap.Miből gondolod,ha véletlenül fel is kerülnél egy telivérre,végig tudnád csinálni?Akik amatőrként bejárnak lovagolni,segítenek a lovak körüli munkában,folyamatosan,napi szinten besegítenek.Olyan nincs,hogy egyszer besétál valaki és lóra ültetik,annak ritkán van jó vége.

2018. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Tréningben lévő lóra aligha raknak fel. Eladó lóra már lehet, ha úgy mész oda, mint potenciális vevő, és ragaszkodsz hozzá, hogy kipróbáld, de a legbiztosabb és járhatóbb út, ha munkalovasnak mész oda. De az nem egy alkalmas dolog, és nem is a legkifizetődőbb.
2018. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feltettek egyszer egy ilyen érdeklődőt rövid kipróbálásra egy eladó lóra.Ló elvitte a csajt,az csak utazott rajta,majd csóró jószág gödörbe lépett és eltörte a lábát.Elaltatták.A kiscsaj is csak ki akarta próbálni,milyen lovacskázni a Kincsem Parkban,biztos más,mint a bérlovarda,ahova addig járt.
2018. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó : szép mese,sokat agyaltál rajta?
2018. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a ló tulajdonosa hazudott nekem,akkor mese...A tréner tette fel a bérlovardás csajt a lóra,a tulajdonos tudta nélkül egy délután.
2018. jan. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem feltétlenül kell telivér ahhoz, hogy elvigyen egy érdeklődő, de nem megfelelő lovastudású lovast a kérdéses ló. Mikor lovat néztem még legelső alkalommal, én is ültem olyan lovon, hogy komolyan fel kellett kötnöm a gatyám, hogy ne vigyen el a bús... Szóval oda. Igaz, a tulaj - persze utólag - nagy mellénnyel közölte, hogy ilyen házi gyorsasági versenyekre "tréningezi" a lovat, ami amúgy félt is a gazdájától, és totál idegbeteg volt.

Szóval ez mindig benne van a pakliban, egyáltalán a baleset ténye is, sérül meg ló is, ember is, akár a saját lovával is, nem is egy, és olykor nem is egyszer. Egy-egy rémhír még nem egy általánosságban közölhető tény, hogy na ha te is felülsz, ez lesz.

Persze tény, hogy pl a kérdező lovastudásának a szintjét nem ismerjük, max a saját bevallása alapján, de nyilván az meg úgyis legalább részben rajta áll már, hogy a válaszok fényében majd mihez kezd.

2018. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem rémhír volt,sajnos megtörtént.A tulaj azért írt nekem,ajánljak neki állatos ügyekkel foglalkozó jogászt,jogi lépéseket akart tenni a tréner ellen.

De olyan is volt sok éve,hogy egy zsoké vezetett be egy lovat a karámból,erre a teljesen nyugodt lóra feltett szőrén egy fiatal lányt.Olyan szerencsétlenül esett le a lány,hogy a helyszínen meghalt.Ezt a sztorit mindenki ismeri a galoppon.

2018. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!