Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok nekem véleményt,...

Tudnátok nekem véleményt, tanácsot adni?

Figyelt kérdés
170cm vagyok. 54kg. Egy 135cm-eres paci kicsi lenne nekem? Illetve tudom hogy nem megfelelőek a méretarányok,de ez káros lehet a sportpóni egészségére?
2018. jan. 1. 20:04
 1/7 Gőz Ákos ***** válasza:
26%
görkorit vegyél fel,mert elkopik a lábad,ha meg terepezel akkor síléc is jó az csúszik a sárba csak ne a fák között mennyé
2018. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl idealis,neked minimum 160-170 centis ló kellene. A súlyodat még talán elbírná egy erősebb kötésű sportpóni,de ez inkább gyerekeknek való ló.
2018. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Káros lenne a sportpóninak az egészségére, meg azokéra is akik látnának benneteket, mert halálra röhögnék magukat.

Mint majom a köszörűkövön! :D

2018. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a klasszikus iskola elvei szerint is kb 150 centis ló való hozzád, a modern sportos szemlélet szerint pedig 170 cm-es.

Igazából magasságilag semmiképpen sem előnyös, a súly kérdése nem megítélhető, mert a ló saját súlyának 20%-át tudja gond nélkül elvinni, viszont a ló súlya függ az alap adottságaitól, na meg a kondija sem mindegy.

De összességében én biztos, hogy hosszútávon nagyobb lóban gondolkodnék.

2018. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen alkatú lóról van szó, de biztos hogy a póni egészségét nem károsítod. 54 kiló ahhoz kevés, én pónikkal dolgozom sok éve, úgyhogy tudom miről beszélek. Biztos lesznek akik megszólnak miatta, de ha nagyobb lovat veszel, akkor találnak mást amiért megszólhatnak.

Az tény hogy ekkora magassággal nem kényelmes egy ekkora lovat lovagolni, de ez a te döntésed. Ha nem huppogsz a hátába, és nem akarsz több napos túrákra, ugróversenyekre járni vele, akkor a póni bírni fog.

2018. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minőségi lovagláshoz kicsi, mert nem éred el rendesen csizmával, a sarkad a hasa alját éri. Egy legalább 155 160 cm-es ló kell neked.
2018. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben engem inkább egy nagy 160cm magas lovat vennék. 166 cm vagyok, és sokáig lovagoltam egy kb 120 cmes kispónit. Szörnyű volt, a lábaim majdnem a földön voltak, nehéz volt őt lábbal irányítani. Én sosem vennék egy 160 cm től alacsonyabb lovat.
2018. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!