Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Csömöri Sportlovardába be...

A Csömöri Sportlovardába be lehet menni csak úgy lovat simogatni, vagy előre kell időpont?

Figyelt kérdés

Szeretnék a lovakkal megismerkedni, de nem tudom, hogy működnek a lovardák, szólni kell-e előre, hogy megyek, fognak-e ott velem foglalkozni, vagy egyszerűen bemehetek nyitási időben lovakat simogatni? Szeretnék lovakkal foglalkozni, mert csodálom őket, de kb 8 évesen lovagoltam utoljára, és azóta csak messziről, véletlen láttam lovat. Szeretnék "visszatérni" hozzájuk, mert utálom a jelen életemet, és bennük látom a megnyugvást és egy új, kiegyensúlyozotabb életet.

Szóval valaki jártas ebben a lovardában?

A lovaglás órára gondolom, már időpontot kell kérni, igaz? Gyerekként eljutottam az ügetésig, de már biztosan elfelejtettem, hogy kell.


2018. jan. 5. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem jön ottani ismerős válaszolni, szerintem ne válaszd az "egyszerűen bemehetek" opciót. Mármint a kérdezés nélkülit. Manapság már eléggé sok fura esemény történik ahhoz, hogy a lovardatulajdonos szeresse az ilyent. Ha megjelensz, és megkérded, ki adhat engedélyt, vagy előtte telefonon tisztázod, az egyenértékű, bár, ha zsúfolt a nap, akkor a telefon csak kultúrosabb megoldás, lehet, hogy aznap jön a széna, aminek a lerakására ügyelni kell, megkér, menj az elképzelt után következő napon, és hasonlóak. A lovak egy része esetleg másé, akik kifejezetten ingerültséggel vennék tudomásul, hogy valaki hozzányúl a kedvencükhöz. Az egy más kérdés, hogy ha megkérded, akkor azt mondják, hogy persze, simizd meg.
2018. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Én a helyedben felhívnám a lovardát, és azt mondanám, hogy lovardát keresek, valamikor be lehet-e menni, és körülnézni.

Ha csak úgy bemész, azt nem fogják szívesen nézni. Normális helyen nem engedik, hogy idegenek (főleg egyedül) bóklásszanak a lovarda területén.

Az iskolalovak lehet, hogy pont dolgoznak, vagy csak senki nem ér rá téged körbevezetni.

Ami a bértartott lovakat illeti, ne vedd sértésnek, de ha én arra mennék ki, hogy egy vadidegen bügyürgeti a lovamat, nagyon dühös lennék...

Szóval csak úgy ne állíts be, kérdezd meg, hogy mikor tudnak körbevezetni, mikor tudják megmutatni a pályákat, lovakat stb. Akkor biztos nem hajtanak el (már csak azért sem, mert a potenciális üzletet is látnák benned.)

Amúgy a legjobb az lenne, ha lenne lovas ismerősöd, aki kivisz a saját lovához, és eltölt veled egy fél órát - órát.

2018. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm, jól van, akkor majd próbálkozom a hívogatásukkal. E-mailre mindenesetre nem válaszoltak. Én eddig nem is gondoltam ilyenekre, hogy valaki mérges lenne, ha hozzányúlnék a lovához. Ezt nem is vettem számításba... Sajna ismerősöm nincs. :( Majd egyszer talán én leszek valaki lovas ismerőse. Köszi a válaszokat.
2018. jan. 6. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:

"E-mailre mindenesetre nem válaszoltak."

Ez sajnos a magyaros hozzáállás. Szolgáltatásból akar megélni, de nem érdekli a potenciális ügyfél. De lehet, hogy egy hónap múlva válaszolnak, mert csak minden februárban nézik meg az üzenőfelületet.


Ahogy látom, a facebookon ismerősök ismerősei az ott dolgozók, de ha üzenek, hogy valaki írt, akkor még meg is haragudnak rád. :)


Talán a telefon sikeresebb leszel.

2018. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Sportlovardába nincs lovasiskola, egy oktató dolgozott ott egy-két saját lovával, amúgy 'maszek' lovak vannak. Az ilyen helyekre nem szeretik, ha hétköznaoi ember csak úgy bemegy... Fülepi Károly, a volt ÁSE edző is ott dolgozott pár éve, ha ő még ott van, ha csak 'simogatni' szeretnél, ő biztosan megengedi. Vele átellenben vannak Kuruczék, ott van lovasiskola, is, én lehet inkább ott próbálkoznék.
2018. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A honlapjuk bőséggel beszél lovasoktatásról.
2018. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!