Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak ellátása. Na de hogyan?

Lovak ellátása. Na de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tesom nincs itthon a hètvègèn, nekem kell ellátni a 3 lovát. A gond ott kezdödik hogy èn fèlek tőlük ès ezt èrzik rajtam. Nem is fogadnak szót. A lovak be vannak kötve az istállóba de hogy etessek itassak be kell mennem mellèjük ès elèg szűk a hely. Falhoz sem állnak nekem szèpen.tudom alaptalan a fèlelmem de akkor sem kis jószágok.hogy gyözzem le a fèlelmem holnapig??
2018. jan. 5. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Énekelj vagy dudorássz. Egyrészt ez működik félelem ellen, másrészt a lovak is folyamatosan hallják hogy épp hol vagy. A legtöbb lovas baleset csupán annak a következménye, hogy a ló meglepődik, megijed, és akaratlanul tesz kárt az emberben.

Ez a veszély nem nagyon érint téged, de ki tudod zárni a legkisebb esélyét is :)

Szerintem még tetszeni is fog nekik.


Ha nem állnak félre, tolj rajtuk egyet. Nem nagyon fog tetszeni nekik hogy nyomod a hasukat (bökj bele egy ujjal az oldaladba - ugye?) és arrább fognak állni, hogy megszabaduljanak a zavaró nyomástól.


A lovak cseppet sem gonosz állatok. Ha nem ijednek meg (ugye ha dalolászol akkor tudni fogják hogy csak te matatsz körülöttük, plusz ha elhaladsz mellette, vagy ami még fontosabb: mögötte, akkor mindig tedd a lóra a tenyered, hogy érezze hogy hol vagy)

akkor nem tesznek semmit.


Ha egy ló támad, annak előtte jelet ad. Ha sunyít (nem simán hátrahúzza, hanem teljesen hátralapítja a fülét - fontos hogy tudd a különbséget, ne ijedj meg ha csak simán hátrafordítja mert pl. mögötte vagy) akkor vigyázni kell vele.



Egy ideig dolgoztam egy lovardában. Az egyik lovat korábban bántalmazták a régi helyén, nagyon kellett figyelni ha a bokszába mentünk. Csípkedett leginkább.

Viszont amikor éhes volt és vittük a kaját etetés-időben, kezesbáránnyá változott :) Konkrétan amint letetted neki az ételt, beletemette a fejét az etetőbe, azt csináltál körülötte amit csak akartál.

2018. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!