Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri ennyi pénzért?

Megéri ennyi pénzért?

Figyelt kérdés

Van egy paci akit meg szeretnék venni..

Árakat most nem írok,de mi eddig sosem vettünk ilyen drága lovat. Jelenleg hobbi célra használnám,de a későbbiekben a munkám részévé is válhat,mivel lovasterapeuta szeretnék lenni. A pénzt igazából meg tudjuk rá teremteni ,viszont mindenki attól fél,hogy mi lesz ha "Ránk döglik? vagy nem válik be? " Tisztában vagyok azzal,hogy az óriási veszteség,de eddig 10 lovunk volt összesen abból egy sem pusztult el. Jól vannak tartva ,jó helyen mindenük megvan,persze ennek ellenére egy kólika vagy bármi a vesztét okozhatja. Viszont ha nem válna be ennyiért nem tudnánk eladni,mert senki szerint nem ér ez a ló annyit. Állítom,hogy a származása a negyed része az árának. A paci egyébként jónak ígérkezik,de mivel az ország másik végén van így nem mentünk el kipróbálni. Jó lovat lehet 250 -ért is venni,mivel a másik lovunk annyi volt és minimális hibái vannak csak.. Ugrunk vele, terepezünk stb. Ki mit javasolna? Igazából az árába én is adnék mielőtt arra gondolna valaki ,hogy kikönyörgöm a drága lovat. Mivel még nincs önálló keresetem így az egészet persze nem tudom fizetni. Egyébként egy "egyszerű" hobbi lóról van szó... semmi versenyeredmény vagy ilyenek .



2018. jan. 26. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy élőlény bármikor elpusztulhat. Ez benne van a pakliban. Az állatnak saját akarata is van (ha volt már 10 lovatok, akkor ezt nálam jobban tudod), ez is rejt kockázatot.

Nem tudok tanácsot adni, csak felteszek pár kérdést, amire, ha válaszolsz magadnak, közelebb kerülsz a válaszhoz.

Miért nem vettetek ilyen drága lovat?

Szükséged van egy ilyen drága lóra? Mi az a plusz, amit nyújt neked egy olcsóbbhoz képest?

Mások szerint miért nem ér annyit?

Le tudod az árat alkudni?

Megnézés nélkül meg lehet venni egy lovat? (én kutyát nem merek, de lovakhoz még ennyit sem értek)

Hasonlóan jó lovat ne lehet közelebb találni?

2018. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit jelent a drága, de szerintem egy jó, igényes hobbiló, akit normális körülmények között neveltek fel, nincs elrontva, egészséges mind mentálisan, mind fizikailag, szerintem teljesen oké, hogy akár millióhoz közeli összegbe kerül. Ha csak azt nézed, egy rendes belovaglás több százezer forint. Persze, kifoghatsz okés lovat 2-300.000-ért, de nagyon sokszor később jönnek elő a problémák, ugyanakkor persze van olyan is, hogy túl van árazva a ló. Nézesd meg dokival, edzővel, és ha tényleg oké, akkor szerintem megéri. Egy baleset, kólika mindig benne van a pakliban, de ha állatorvos rábólint, akkor azért valószínűleg a krónikus, régről visszamaradt/újra előjövő betegségek sokáig húzódó kezeléseit meg tudod úszni...
2018. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy százezres nagyságrendet nyugodtan írhat, hogy mi a drága. Származást illetően akkor fontos neked az ár, ha a ló kanca. Heréltként max versenycélnál. Amúgy ha terápiás lovagoltatással szeretnél foglalkozni érdem jobban utánajárni és a lovat is megnézni. Főleg úgy hogy ott a környéken idegen környezetben is ki próbálod, mert okozhat meglepetést amikor hazahozod. Amúgy ha jó szármású, rendesen képzett lóról van szó 600-700ezer Ft körüli ár reális.
2018. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg a fentieken kívül, hogy egy jó terápiás lónak se színe, se származása, se külleme, se semmije nincs, csak végtelen türelme meg idegrendszere. Erre egy akárhonnan vett, ki tudja, milyen ló nem feltétlenül alkalmas. Addig nem tudsz esetleg a 10 lovon lovagolni? Vagy azokkal mi lett?

Meg írod, hogy senki szerint nem ér meg a ló annyit, amit kérnek érte. Mi a kérdés itt az oldalon? Jó származású, de idióta ellovagolhatatlan, kezelhetetlen lóval meg folyót lehet rekeszteni.

2018. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy félreérthető lett de nem 10 lovunk van. De amióta lovazunk azóta már ennyi paci járt nálunk ( a csikókat) belértve. Egyébként kanca a paci. Hülyék lennénk megvenni mielőtt kipróbáljuk, edzővel mennénk, és ki lenne próbálva. Gyerekeket is lovagoltatattak rajta, egy jól képzett paciról van szó. Jelenlegi gazdái nagyon értenek a lovakhoz. Azért sokkalják mert küllemre sem a legszebb ( bár nekem ez a legkevesebb). És ennyi pénzért már versenyekre alkalmas lovat is lehet venni. Tudom hogy ritka a jó ló 500 ezer alatt
2018. jan. 26. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!