Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ficammal kapcsolatban van...

Ficammal kapcsolatban van néhány kérdésem lent. Valakiii?

Figyelt kérdés
A lovammal (5éves) nem tudtamedzeni szerdán, mert nyomott a bal elejére. Nem tudtik mitől van, hisz kedden még edzettunk, csak egy sima, rövid idomító edzés volt, nem nyomott rá, meg semmi. Még vasárnap volt ugróedzés, szóval nem is ugrottunk hétfőn/kedden.. (díjugratásban versenyzunk) a doki csak ma tudott jonni, kiderült, hogy ficam. Kapott gyulladáscsokentőt,és valami port kell neki adnom 10 napig, utána meglátjuk milyen lesz. Akinek volt már, mikor lehetdtt újra dolgozni a lóval? Befolyásolhatja ezt a sérülést az, hogy mennyit dolgozik, milyen láberősítőt kap, milyen kamáslit/fáslit teszek/nem teszek rá éjjelre, illetve hogy 5éves? A lábait edzés után mindig hűtom,van hogy kenem is, hűsítő krémmel, nem járunk túl sokat versenyre, 2-3 hetentente vigyázunk a lábára. Egyszerűen csak rosszul lépett és ennyi? Vagy mitől lehet?

2016. júl. 15. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol van a ficam?

Az enyémnél arra gyanakodtunk, bár nem röntgeneztettem, ő is valószínűleg rosszul lépett a karámban. Egy hónap pihenőt kapott, rendbe jött, lassan munkába állt, tünetmentes. Én ugróba azért lehet ennél többet is rávárnék, főleg, hogy utána lassan kell visszahozni terhelésbe, mert a visszasérülés könnyen sokkal rosszabb lehet, mint az eredeti. Én nem fásliztam, jégbalzsammal kentem + az equistrotól kapott rá kiegészítőt egy hónapra.

2016. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Boka :/
2016. júl. 15. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

A ficam olyan, mint a rándulás, kiugrik a helyéről, épp csak a rándulással ellentétben ez magától vissza is tér a helyére. Semmi vész, helyrejön, teljesen tünetmentes lesz, és ugyanúgy terhelhető, de pihentetni kell. Annyi, hogy a teljes boksznyugalmat én mondjuk nem ajánlom, napi 1-2× max 2-5, később 5-10 percet sétáltatni egyenes vonalon nem árt, hogy kicsit jobban keringjen a vére, oda kerüljenek a hasznos anyagok, amiket csak a véráram tud odajuttatni.

Az egy hónap amúgy kb reális, mikor már teljesen jónak tűnik, nem szabad egyből munkába állítani, mert akkor még nem teljesen az igazi azért. Egyébként a ficam az ilyen, egyszer rosszul lép, vagy ahogy kel fel fekvésből, stb-stb. Sajnos simán előfordulhat még bokszban állítva is.

2016. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Doki azt mondta, hogy erre a szezonra nála be lehet fejezni a versenyzést. Majd jövőre.. s lehet, hogy fel kell vinni üllőre. (10 nap múlva kiderül) én is gondoltam rá, mert sokat fekszik/hempereg. Meg hozzá tegyem, elég ugrálós. (Kisbéri x sportpóni 😂) Sose fárad el, kisebb karámokbam szoktak kint lenni. Mikor történt a baleset, akkor is ott volt. Mondta a doki, hogy oda kimehet, de lehet hogy hanyagoljuk a karámot, mert biztos vagyok benne, hogy amint kimegy, elkezdi a rodeót.. max ha 40 fok lesz, esetleg. Most meg úgy is bent vannak az eső miatt.
2016. júl. 16. 20:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg sok dolgot mondott még az orvos,de én mikor megtudtam, hogy csak hónapok múlva folytathatjuk. Eléggé el voltam keseredve. A sok munka meg minden. Semmit nem ért. De mostmár megnyugodtam, gondolkodtam, és arra jutottam, végül is, én nem a versenyzéstszeretem, hanem ezt a lovat, és nekem ez is nagy öröm, ha foklalkozhatok vele, apolgathatom stb. 😊jövőre meg még jobb lesz. A szezomt meg befejezhetem másik lóval. Csak úgy érdekel atéma, akinek volt már meg stb..
2016. júl. 16. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan hol sérült, azon túl, hogy a "bokáján"? Nem látom értelmét Üllőre vinni, vagyis nem is értem az egészet, most akkor kólikázik? Vagy mi köze ennek a lábához? A takarmányozást némileg módosítani kell, pihenőn nem árt maccsot adni néhanapján, kevesebb abrakot és ad libitum szénát. Hogy a lábával mi van, azt egy mobil röntgennel rendelkező állatorvos is meg tudja mondani.
2016. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van neki ott egy pukli, a kulső oldalon, de belső oldalon is kicsit fel van dagadva. Valamit magyarázott a doki, hogy csinálnak rá valami lyukat és kitisztíják, vagy vaami hasonló. És momdta hogy ezt itt az istállóban nem csinálják meg. Ahhoz el kel vinni üllőre. Néhány nap, és mMeglátjuk mi lesz..
2016. júl. 17. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!