Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak ehetnek vajat?

Bianka05000 kérdése:

A lovak ehetnek vajat?

Figyelt kérdés
Ezen már régóta gondolkoztam, lehet hogy hülyeség, de én nem tudom, hogy ehetnek-e, van aki tudja?

2018. febr. 14. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Gondolj bele úgy, hogy mi a vaj? Emlős állatok tejéből készült zsiradék. Miért ne ehetne a ló vajat?
2018. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Miért enne állati eredetűt egy növényevő? Ennyi erővel kolbászt is adhatnál neki.
2018. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A felnőtt állatok nagyon gyakran (pontos arányt nem tudok mondani) laktózérzékenyek.


Az emberek is eredetileg azok voltak, de egy mutáció miatt ma már a többség nem laktózérzékeny.


Ugye minden babának - legyen az ember, ló vagy akármilyen emlős - tejre van szüksége. A tej egy összetett anyag, hatalmas molekulákkal, amiket nehéz "legyűrni", még egy felnőtt embernek is.


Épp ezért fiatal korban termelődik egy enzim, aminek az a dolga, hogy ezeket a hatalmas molekulákat szétvagdossa.


Ahogy idősödünk, már nincs szükségünk anyatejre, így az enzimnek is felesleges termelődnie, fogja magát és szabadságra megy.


Magyarul nem jó ötlet adni neki. Egykor állati származású tejet ivott, igaz, de már nem csikó.

2018. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalatból tudom hogy pl bio es adalekmentes joghurtot vagy tejfolt neha meh ajanlatos is adni a lovaknak. A bélflòra miatt egeszseges. Mar tobb helyen is olvastam es tudok is olyat aki ad a lovainak. Szerintem a vajtol se lehet baja. Viszont nem ertem hogy minek akarnal neki egyaltalan azt adni? Ne adj neki semmi ertelme. Bio hazi tejfolt par kiskanallal abrakba lehet adni az jo.

Az meg marhasag h nm tudja lebontani a lo gyomra. A lo vekonybeleben nagyon nagyon jol lebomlanak a lipázok!

2018. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

A harmadik válaszoló nagyon értelmes és teljességgel valós választ adott, miért kellett leszavazni?

Nagyon nem jó ötlet tejet adni egy lónak.

2018. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Van aki itat tejet (igen sima friss házi tejet) a lovával. Semmi negatívuma nincs csak annyi, hogy hamarabb lesz férges de megfelelő féreghajtassal semmi baja. Tejföl kimondottan jót tesz. A vajat még nem láttam hogy adnák e a lónak szerintem ne adja neki senki főleg ha nem házi. A bolti vajakban ugyanis minden van csak tej nincs.
2018. febr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
:DDD Nem ajánlott, de pl az én lovam a zsírt imádja valamiért, talán mert sós. Ha bekenjük a patajját egyszerű szírral akkor lenyalogatja.
2018. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Régen adtak a disznozsirt is neki hizlalas végett. Meg főtt krumplit is meg kenyeret ;) mégis erősebb lovak voltak mint manapság!
2018. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EAdri93 ***** válasza:
45%
A lovam lopta a tehén tőgyéből a tejet. Egyébként kókuszolajat lehet neki adni napi szinten. Én krumplit adtam nekik nyersen főve is, marharépa, takarmányrépa, cukorrépa(csak felkockázva előtte beáztatva, a cukorrépa granulátumot is) , céklarépa, sárgarépa, alma, körte, görögdinnye, tök(csak kimagozva) száraz kenyér, natúr háztartási keksz, melasz, kukoricacsíra olaj, lenmag olaj, étolaj, disznózsír, csipkebogyó, fokhagyma, ezeket mind lehet adni, adtam is , évekig illetve jelenleg is. Ja egyébként tej ivásról annyit, hogy ismimnek a 7éved lova (hiába lett leválasztva és hiába ellett azóta a kanca újabb csikót) ugyanúgy szopja az anyjától a tejet, az meg hagyja... a tojást kihagytam, azt is lehet adni.. ugyanez a tejlopós ló besurran a tyúkólba , kizabálja a fészkekből a tojást. Nekem az idióta heréltem egyszer tollastól megevett egy fél galambot ( régebben voltak galambjaim is, rendszeresen a ló hátán ültek, volt amelyik befészkelt és letojt a boksz sarkába) Sőt ismerek olyan lovat (ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el) amelyik megette a bográcsból a pörköltet...szóval... illetve amelyik lerágta az anyja farkát. Felnőtt szarvasmarháknál az egymástól való tejlopást (teheneknél,üszőknél) ún.szopásgátló karikával lehet megakadályozni. Olyan is megesett hogy a felnőtt kecskebak lopta a tejet az anyakecskéktől, fejésnél meg néztünk hogy miért kevesebb a tej?
2022. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!