Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi lovat milyen árkategóriá...

Hobbi lovat milyen árkategóriában tudok vásárolni?

Figyelt kérdés
Kb. 400-500ezer forintot szánnék a lóvásárlásra. Hobbi lovat szeretnék, akire felülök és kimegyek terepre vagy pályán lovagolok. Nem kell, hogy profi díjló legyen vagy 120 centit ugorjon. Fontos szempont az is, hogy kezdő lovas is elbírjon vele persze csak felügyelet mellett. Útleveles esetleg származási lappal ellátott lovat vásárolnék. És persze legyen egészséges. Reális ez az árkategória szerintetek? Ti mennyiért vettetek/vennétek lovat?

2018. febr. 20. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ügetőt vegyél! 200-300ért kaphatsz már és legjobbak.
2018. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
200-300. De ne ügetőt,az semmire nem jó,vért izzadsz mire az normálisan vágtázni fog,attól csak jobbat találsz . pl telivér vagy egy jobb félvér.
2018. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne ügető, és ne galopp. Ha igen, akkor olyan amelyik nem futott. Általában nincsenek belovagolva, max beülve, sokuk túlpörgős-dacára, hogy a legbirkább természetűvel talalálkoztam már.

Masok mint a palyán, de szerintem mar csak a fajtajellegéből adódóan, nem való kezdők alá.


Ezért a pénzért, amit rászánsz, fogsz kapni útleveles, támaszkodni tudó, normalisan belovagolt, igényes hobbilovat.


Az, hogy kezdő lovas elbír-e vele, az a jellemétől függ. Ha ez fontos szempont, akkor ne fajtat keress, hanem egyedwt, nagyon sok lovat kell megnézned.

2018. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon sokat jól belovagolva adnak el, pont a telivér nem jó kezdőnek, míg a legtöbb ügető ezerszer jobb természet.De ha nem ügető, akkor magyar félvér inkább.
2018. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 látom te is becumiztad a telivéres sztereotípiát.. Az ügetőbe is van bolond ,és van olyan telivér amire bárkit felrakhatsz. Ügetőt sokkal nehezebb átlovagolni,dupla munka a vágta miatt,az pláne nem való kezdőnek.
2018. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Az én telivérem egy birka :) A húgom gyereke a hasa alatt bújik át, meg szó szerint órákig fonogatja a sörényét a karámban, az a hülye ló meg áll és hagyja, pedig ki sincs kötve...

Két hibája van, de úgysincs ló hiba nélkül: ha többen megyünk ki, muszáj neki menni elöl, mert addig nem lehet vele bírni, de mihelyt előre állt, már nem siet, és a másik, hogy nagyon gyorsan fut, ha egyszer megindul :) tényleg ijesztő, el tudom képzelni, hogy ha valaki nincs felkészülve rá, pánikba esik ettől.

2018. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
5:Nem cumiztam be semmit, csak tapasztaltam olyan telivért, aki miatt meghaltak, mert az őzekkel is galoppversenyt akart nyomni terepen....aki meg az ügetőt ellenzi, annak volt már? Nekem igen és sokkal dolgoztam is.Nehéz átnevelni vágtázni, de ha eleve úgy veszed meg és a legtöbbet rendesen belovagolva adják el, akkor nincs gond.Vagy csak nekem van folyton szerencsém velük? Ügetők nagy része nyugodtabb,telivérekből kevesebb az ilyen, pörgősebbek jóval.
2018. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,akkor szerencséd volt. Amiket ennyi pénzért vannak ügetők azok nincsenek jól belovagolva,és amik pályáról vannak lehozva ugyanúgy láb meg szájproblémások + idegbetegek egyes egyedek. Ott vagy az ügetővel ahol a part szakad,annyi h a vágta miatt még szarabb vele mint egy viszonylag jó telivérrel.
2018. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak hobbilovas vagyok egy lovardában, nincs saját lovam, de több telivérrel volt szerencsém találkozni és elmondhatom, a legjobb tapasztalataim velük voltak, pedig mindegyik versenyzett, úgy kerültek utána a lovardába. Már akkor ülhettem rajtuk, mikor még rendes oktatásban csak próbálgatták, és a kedvenc tereplovam is közülük került ki.

Egy ügető ló volt ebben a lovardában, mentették valahonnan, egy terep erejéig ülhettem rajta. Előtte le kellett futószáraznom, hogy ne szaladjon el, amikor ügettünk inkább kikönnyítettem és a vágta még gondolati szinten se merülhetett fel. Próbálták átlovagolni, de végül az eladása mellett döntöttek. Valaki a lovardából vette meg hobbilónak, sokáig szenvedtek még az átlovaglásán, rászokott a bakolásra is, végül elkerült, nem tudom mi lett a további sorsa.


Ettől függetlenül ebben az árkategóriában biztos fogsz találni neked szimpatikus hobbilovat, akár telivér, akár ügető vagy valamilyen félvér lesz, a lényeg tényleg az, hogy az egyénisége ragadjon meg.

2018. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne fajtára menj rá, lehet, hogy olcsók az ex-galopp és ügető lovak, de ott sokszor vannak fehér voltok a múltukban, amik miatt később sokat kell nyűglődni, ez lehet egészségügyi vagy mentális probléma.

Inkább törekedj arra, hogy jó helyről vegyél lovat, aki minél kevesebb ember keze között ment át. Hobbi ló esetében a legértékesebb, ha hosszú időre keresel lovat, hogy nem érte semmi durva trauma, egészséges, lehet tudni, hogy mire és hogyan használták. Lehet, hogy így egy picit többe kerül, de szerintem a megadott keretek között fogsz találni ilyet és hosszú távon jobban jársz vele.

2018. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!