Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat de nem...

Yuki 553 kérdése:

Szeretnék egy lovat de nem tudjuk holt tarthatnánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég jó lovas vagyok már a saját lóhoz, és a szüleim sincsenek ennek ellenére, viszont nincs hol tartani. Bértartásban már túl drága lenne, külön telken azért nem lenne jó mert nem tudok annyit ott lenni vele. :( A kertünkben egy hucul/fjord bőven elférne viszont többen lakunk egy hazban, és pl. Nagypapám nem rajongana az ötletért. :/ Mit tehetnék? Tatabánya környékén hol tudnék lovat tartani??

2018. márc. 23. 10:37
 1/10 Drazicc ***** válasza:
28%
Használj ló helyett ilyen műanyagból rodeósbikát. Játéktermekben szoktak lenni, vagy érd be egy lódarázzsal.
2018. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
a bértattás kb ugyan annyi lenne mint ha otthon tartanád el.A bértartásban is a kaját fizeted kb meg a plusz dolgokat de a bértartás nem sokkal drágább mint ha otthon tartanád.Ha nem felel meg a bértartás akkor nem tudsz mit tenni.
2018. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ha a 40 ezer forint körül már található bértartás drága, akkor egyelőre tegyél le a saját lóról.

Főleg, hogy ehhez még hozzájönnek az oltások, körmölés, ha kell, állatorvos.

Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de a lótartás, az drága. Ha nincs erre fixen havi 60-80 ezer forintotok, akkor sajnos egyelőre le kell mondanod róla. Ennyi pénzből NAGYON sokat mehetsz lovagolni, vagy lehetsz felestartó, vagy sok helyen lovardában van egy adott ló bérlésére lehetőség, az még nem is kerül ennyibe.


Lovat kertben tartani: nemcsak a kerteteket vágja tönkre (száraz időben homoksivatag, nedves időben sártenger), hanem jönnek a legyek, tárolni kell a szalmát/takarmányt, trágyakezelés kérdése, szagok stb. Szomszédok sem örülnének, én megértem a nagypapádat.


Teljes jóindulattal azt javaslom, hogy tanulj, és legyen egy olyan szakmád, amivel rendes, normális kereseted lesz, amiből majd nem okoz gondot a lótartás. Addig meg maradnak a fentebb vázolt megoldások.

2018. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden dologgal tisztában vagyok a lótartással kapcsolatban. Oltás, patkolás, orvos. Ezt mind figyelembe vesszük. Tényleg csak a tartással van a gondunk.:/ Utolsó válaszolónak pedig nagyon köszönöm a választ! :)
2018. márc. 23. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
És ha jön egy több százezres állatorvosi költség? Kislány, a ló nem szereti a szegényszagot. Ha pedig azt sem tudod, hogy lovat nem tartunk egyedül, akkor nem való neked.
2018. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fjord akkor is ugyanúgy legalább fél hektár területet igényel ugyanúgy, mint bármely nagy ló. Ezen kívül tárolnod kell valahol a szénát, esetleg szalmát, zabot. A tárgyává is mit csinálsz, hova teszed? Ezeket is át kell gondolnod. Nekem az egy szem lovam nagy legelőn tartva félridegben átlag havi 30 ezer. Plusz kovács, oltások. A szomszéd telken is vannak lovak, tudnak érintkezni, néha összeengedjük őket, de alapjában külön vannak.

Ha nincs fixen kb havi 50-60 ezred amit rá tudnál költeni, akkor ne legyen lovad, illetve a jövőre is gondolni kell (iskola, egyetem, párkapcsolat, munka... Stb),mert hosszú távú elfoglaltságot jelent és gondolom nem akarsz örökké otthon lakni.

2018. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lovat nem tarthatok egyedül. Társas lény. Ez is egy plusz ok amiért a kert nem jó.
2018. márc. 23. 15:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Én lehet buta vagyok, de ne, értem a kérdést.

Ha nem tudod hol tartani és a bértartást sem kifizetni, mégis mit tehetnél?

Szeretnék egy elefántot, de nem fér el az erkélyen, mit tegyek?

2018. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Drazicc ***** válasza:
Próbáld meg részletbe megvenni, pl kifizeted az elő részletet, és egy ló..szt kapsz :)
2018. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Myra Gergely ***** válasza:
Hát, itt nagyon nincs mit tenni. Ha nem fér el, és drága a bértartás akkor nincs más lehetőséged. Én azt hallottam, hogy vannak olyan lovardák ahol lehet lovat ,,bérelni", de lehet, hogy ez csak pletyka. És gondolj arra, hogy ha a 30-80 ezres bértartást nem tudjátok kifizetni, mi lesz ha netán megbetegszik a ló? Valamint az otthoni lótartás rengeteg munka, sokkal több, mint amennyit a lovardában látsz. De így is tudsz lovak közelében lenni, én is a lovardámban minden lovat úgy szeretek, mintha a sajátom lenne. :)
2018. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!