Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elindulhat- e egy nullás...

Elindulhat- e egy nullás sütésű ló, az angol galopp versenyben?

Figyelt kérdés
Kedves válaszadók! Szeretném segítségeteket kérni, egy most készülő fantasy regényemhez, ami 99% hogy csak az íróasztal fióknak készül, de ennek ellenére szeretném legjobb tudásom szerint elkészíteni. Az alap ötletem szerint egy elfogott misztikus lóval indulnának angliai galopp lóversenyen. Viszont egyes információk szerint csak fajtatiszta angol telivérek indulhatnak. A kérdésem az, hogy, nullásnak bélyegzett lovak kis versenyek megnyerése után kvalifikálhatják - e magukat pl. Ascot-ra? Második kérdés, ha nem indulhat nullásak, akkor útlevél hamisítás útján, pl chip csere, harmadik világba kivinni és ott papírozni, vagy bármilyen ötletet meghallgatnék, ami szerintetek egy fikcióban megvalósítható.
2018. márc. 25. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nullásként nem indulhat, de papírokat akármikor lehet hamisítani.
2018. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Semmilyen versenyen nem indulhat, galoppon csakis angol telivér VAGY arab telivér indulhat - természetesen csakis a saját fajtájára kiírt versenyszámban, nem keverve.

Nullásként még nálunk a nemzeti vágtán se (ha jól rémlik), pedig na az aztán...

2018. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyújthat bármilyen fantasztikus teljesítményt kisebb versenyeken, háziversenyeken, de "rendes", papíros galoppversenyre csak papírokkal mehet.


Plusz fejezet lehet a regényedben, ahogy megoldják, hogy legyenek papírjai :D Van jó kapcsolata a gazdájának? Esetleg valami cselesebb módon oldják meg?

2018. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint főhősöm hamisításra adja a fejét. Egy tisztvérű meglévő lovának papírjait, versenyengedélyét és chipjét használja fel. A csere állat színében, jegyeiben marmagasságra azonos a misztikus lóval. Remélem ebbe nem lehet majd bele kötni.
2018. márc. 27. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Itthon a kupecek is így tolják - mármint egy része. Megdöglött az a szürke, most mi lesz? Na mindegy, van itten egy másik, ez úgyis nullás lenne amúgy, na besütjük ugyanúgy, oszt' mától ez lesz az.


Saját tapasztalat, egyszer voltam lovat nézni egynél, kérdeztem, hogy papírja van-e? Láttam, hogy sütve nincs, chipre gondoltam. Erre a derék eladó beszaladt a házba, majd kifelé jövet lecsapott elém hat (mondom hat!) útlevelet, hogy jajj, tessék csak választani, és lesütjük annak! Ööö...

2018. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Plusz jó kis konfliktusforrás, ha kiderül a csalás.


Mondjuk nagy hévvel készülnek egy versenyre (vagy valami fontos eseményre) és ez megakadályozza őket a sikerben.


Esetleg az a veszély is fennáll, hogy nem csak a ló, hanem a gazdája egész eddigi karrierje is derékba törik.


Zsarolni is lehet őt ezzel :)


A regényírás egyik alapja: Mit akar a karakter? Hogy akadályozzuk meg, hogy elérje a célját?


Okozz neki minél több problémát - fizikai és szellemi - hogy áttörhessen (inkább evickéljen, sose legyen könnyű dolga :D) és fejlődhessen a jelleme :)

2018. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!