Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik már letették az ugró...

Akik már letették az ugró rajtengedély vizsgát, milyen volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon izgulok a díjugrató REV miatt, már azzal álmodok :D

Mondanátok valami megnyugtatót, vagy hogy nektek milyen volt, hol csináltátok, miket húztatok az elméleten, hogy ment, mennyit gyakoroltatok, tanultatok rá, hány ember bukott meg, stb stb. Minden részlet érdekel. Már alig van olyan rajtengedélyes videó YouTube-on amit ne láttam volna :DD

Mindent túlaggódok aztán úgyis az lesz, hogy lejövök a pályáról, hazaérünk és: ja, csak ennyi volt? :D Mindennel így vagyok. De amúgy nagyon várom már.

Írjatok valami bíztatót légyszi, ha van kedvetek :)

Tudom, sok ilyen kérdés volt már, de mindet láttam és szeretnék új válaszokat kapni.

Köszi!!!



2018. márc. 29. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj le, tiszta fejjel menj oda. Előző nap írj listát mire van szükség, készítsd össze, pucold le a lovad, hogy másnap még kevesebbet kelljen, este is dobd vagy dobasd ki a trágyát. Felszerelésed legyen kifogástalan, gyakorold a sörénybogyózást. Ott helyben pedig kövesd az edződ utaításait. Feküdj rá az idomító feladatokra, mert jobb megítélésed lesz a vizsgabizottság felé, ha tudod mi a vállat be, a röviden hátraarc és ezeket meg is tudod csinálni. Egy a legfontosabb: bármi van maradj fent a lovadon, mert ha leestél megbuksz, mindegy, hogy előtte milyen kiváló voltál.
2018. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld!

Szerencsére nagyon jó edzőm van, így az alap idomító feladatokat rendszeresen gyakoroljuk, és sokat lovagolok kengyel nélkül, így az előlovaglás menni fog biztosan. A vizsga előtti nap pedig ott leszünk már, így végig tudok menni a pályán, már ha föl lesz rakva addigra. Az elméletet meg megtanultam. A lovam tapasztalt, versenylátott, segítőkész.

Kezdek lenyugodni azthiszem :)

2018. márc. 29. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A pályát aznap fogják felrakni, de egy könnyed átmozgató lovaglás nem ártha, ha nem későn érkeztek, akkor ismerkedhetsz a környezettel, talajjal. Ha a lovad versenyzik, neki nem nagy szám, inkább a saját nyugodtságod miatt.
2018. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerüüült, nagyon jó volt :D Teljesen felesleges volt izgulni, mindenki kedves volt, jól sikerült mind a 3 rész.


(3-as, fent volt a pálya előtte nap, pont azért mentünk oda ;) )

2018. ápr. 24. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!