Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 160 cm-es,50 kg-os lány...

Egy 160 cm-es,50 kg-os lány milyen kisló/póni fajtákat lovagolhat? Illetve mekkora a legkisebb ló, amire így ráülhetek? (Nyilván itt elsősorban a magasságom számít, azt az 50 kg-t szerintem minden ló elbírja. )

Figyelt kérdés
2018. ápr. 2. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb pónira ráülhetsz. A Shetlandit, és a Falabellát azért kerüld, de a többin valószínűleg kényelmesen elférsz.
2018. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. De minden pónifajtán belül is vannak különböző méretűek. Ajánlom az Izlandi, vagy Dartmoor esetleg a Haflingi kisló fajtákat.
2018. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még a Connemara és a Welsh Cob pónikat ajánlom
2018. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
130-135 cmtől bármelyikre rá ülhetsz. Én 158cm vagyok 52kg a pónim 135cm és még pont jó helyen helyezkedik a lábam. Igazából ez a fontos a láb! Ha kisebb de vaskosabb a póni de a lábad jó helyen van és nem érzed azt hogy nehéz lennél neki akkor azt is lovagolhatod persze könnyű munkával. Én ültem már olyanon is amelyik 140cm volt de kis keskeny/sportos típusú volt nála pl a lábam a hasa aljánál volt így alig tudtam lábbal segítséget adni.
2018. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
165 vagyok 47 kg, lovagoltam pónin nemrég és elbírt, meg nem volt vele gond, csak engem zavart, hogy nagyon kicsi (130centi)
2021. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!