Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek sérülésél hogy a...

Szerintetek sérülésél hogy a legjobb végezni a lóval?

Figyelt kérdés
Elaltatás, vagy fejbe lövés? Én altatás párti vagyok, nyilván humánusabb, de sokan mondják hogy a fejbe lövés jobb, mert rövidebb ideig tart és addig se szenved. Olyan magyarázat érdekel, hogy miért jobb az altatás vagy a lelövés.
2018. máj. 4. 21:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nyilvan ha már semmiképp sem menthető szegény paci
2018. máj. 4. 21:16
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
te is láttad a videót?:((((((((
2018. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Jó, már így is eléggé felspanolt mindenkit, amit történt, nem kéne megkérdezni, most nem olyan vicces.


Tudom-tudom, azt kérdezel, amit akarsz, de most nem kéne...


Köszi!!!

2018. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Altatással sem szenved az állat. Hiszen az első altató már elaltatja, mintha pl műtenék.
2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Altatás. A megfelelő dózissal az is gyors, az állat nem szenved, és talán némileg az ember lelkét (már akinek van) is kíméli. Nem annyira direkt, és brutálisnak tűnő, mint a lövés.
2018. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

A megyei lapban megszólalt az állatorvos. Két okból döntött a lövés mellett:

1. A lónak össze volt esve a vénája, a sima altatót is csak nehezen tudta neki beadni (2 ml). Az 50 ml méreg nem ment volna.

2. A lovat terv szerint a fehérjefeldolgozóba vitték volna (a családdal megbeszélve), de addig a dögtelepre kellett kivinniük. Ő tisztában volt a helyi viszonyokkal, nagyon jól tudta, hogy a helyi kisebbség vinni fog a húsból. És nem akarta, hogy a méreg miatt bárkinek baja legyen. :/


Tehát: állatkínzás nem történt, a doki a szakmai protokoll szerint járt el (megszólalt az állatorvosi kamara is).

2018. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem emiatt az eset miatt kérdeztem, teljesen más ügyben. Külföldi lóversenyen láttam, hogy törött lábú ló, es azonnal lelövik. Beszéltem egy ismerősömmel erről és azt mondta, hogy szerinte a haldokló állatnak teljesen mindegy. Ő is altatást választana, de szerinte a lövés se rosszabb
2018. máj. 4. 22:50
 8/21 A kérdező kommentje:
Máskor se vicces téma...
2018. máj. 4. 22:51
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Senki nem mondta, hogy máskor vicces.
2018. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szakszerűen kivitelezve mindkettő teljesen fájdalommentes kell hogy legyen.
2018. máj. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!