Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hogyan barátkozhat...

Szerintetek hogyan barátkozhatok meg vele, hogyan nyerjem el a bizalmát?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk el a lovamat ,ma dolgoztam vele egy nagyon keveset és nem minden feladatot hajtott végre(nem kell nagy feladatokra gondolni) de gondolom ez javúlni fog,majd ha megbarátkozunk.

Elsősorban tanácsokra,napasztalatokra lenne szűkségem,hogyan nyerjem el a bizalmát? Mikor találkozunk és adok neki egy almát vagy répét akkor bem fog később bökdösni a kajáért? Ha sétálok vele vezetőszárral az utcában az segíthet?



2018. máj. 13. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Minek sétálnál a lóval az utcán? És de, ha kézből eteted, követelőzni fog idővel.


Ha nem csinál meg valamit, akkor rosszul kéred a feladatot, következesen újra fel kell építeni, újra kérni kell, ha mindenképp megtagadja, akkor pedig mérlegelni, hogy mi a hiba. Az együttműködési szándék, vagy az együttműködési képesség hiányzik, ha nem képes végrehajtani, akkor meg kell tanítani, kiügyesíteni, stb., ha kell, több feladattal visszalépni. Ha a hajlandóság nincs meg, akkor viszont addig le nem szállsz, amíg meg nem csinálja.


Egy JÓ edző is sokat segíthet.

2018. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A képességei és a tudása is megvan, nem bízik bennem ez a probléma, kicsit ügyetlen is de szerintem most itt a bizalom kiépítése a legfontosabb.
2018. máj. 13. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapfeladatokról beszéltél, az nem bizalomkérdés, hogy ha kap egy pontos, általa ismert segítséget, hogy induljon el előre egyenesen vágtába, ő inkább bevágja a satuféket. Persze ez csak egy példa, nyilván nem ismerjük a pontos helyzetet, de a bizalom fokozatosan épül ki - ettől még a nem nagy és nem bonyolult feladatokból nem kell engedni, ha a ló biztosan ismeri és végre tudja hajtani, és te is jól, helyesen kéred ezeket tőle.
2018. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha almát/répát szeretnél neki adni, akkor az lehet megoldás, hogy ahol nyergeled,oda előre rakod ki a kaját (pl a földre), és amikor odavezeted,az fogja várni. Ráadásul így nem fog tőled kunyerálni, de mégis te vezetted őt a kajához :)
2018. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elmegyek egy lovardába, akkor - ha jól tudok lovagolni - bármelyik iskolalovon meg tudok csinálni bármilyen alapfeladatot (8-as, kiskör, nagykör, átló, ilyesmi) úgy is, ha előtte sose látuk egymást, és ha lovaglás előtt sem voltam vele egy percet sem (pl. nem én csutakoltam le és szereltem fel, hanem befejezte előttem valaki a lovasórát, és átadja a pacit)


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nem hinném, hogy a bizalomhiány volt az oka.


Keress fel egy jó edzőt, az sokat fog segíteni :)

2018. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!