Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, minden rendben vagy...

Lovasok, minden rendben vagy baj van?

Figyelt kérdés
arab félvér, kb 150 cm, 3 éves kancáról van szó. elég vékony és még izmosodnia is kellene. komoly probléma hogy még ebben a korban inkább csikónak néz ki mint rendes fejlett lónak? az etetésben kellene változtatni?
2010. jún. 14. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, biztosan fog még fejlődni. Egyébként is, 3 évesen még csikó. A szülei hány centik, és testalaktra milyenek?
2010. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

ezt sajnos nem volt szerencsém látni, de arab félvér és kisbéri félvér van benne.

vékonyka a lábai kecsesek mint egy arab lónak de olyna kis gyengécskének látszik. ez fog még fejlődni ha sokat mozgatom és az etetés is arányban van a megterheléssel.igaz?

2010. jún. 14. 17:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, fejlődni fog, izmosodni. Szerintem nincs semmi baj, ha amúgy egészségesen fejlődik, és annyit táplálkozik, mint egy átlag ló. Figyelj oda jobban ( ha a te lovad), hogy sétáltasd, mozgasd az izmait, de ne rohamosan. ÉS igen, 3 évesen még csikó, szóval ez normális :)
2010. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon megkönnyebbültem. még annyit had dkrédezzek hogy mi az a kor amikor ez már gondot jelent?
2010. jún. 14. 17:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki zabot , müzlit vagy lótápot a szálas takarmány mellé. És dolgoztasd futószáron rudak felett, és amúgy is még csak 3 éves ami még azért csikónak számít. És még amúgy is alakulni fog.
2010. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
tudom 5 éves korig csikó d emégis mekkora fejlődést várjak tőle..
2010. jún. 14. 17:36
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 14. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne azonnali fejlődést. Gondolj bele, egy embernek mennyire sok időre van szüksége, hogy megfelelően felszerelje magát izommal. Az izomzat- és szervezetépítés nagyon sok időt is igénybe vehet. Ez attól is függ, mennyire sokat, mennyire intenzíven futószáraztatod (ahogy az előttem szóló is leírta), és ő mennyit dolgozik. Nagyban függ még a helyes táplálás, azonban ebben nem tudom, mit kell tenni, mert az etetésükről nem tudok sokat.
2010. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem is van egy 3 éves nóniuszom és még úgy néz ki mintha 1,5 éves lenne! de ez normális eggyes lovaknál hisz még fejlődő szervezet! maj szépen be fog rakodni stb..
2010. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem sincs baj még csiko de azert figyelj rá adj neki táplálo kaját és sokat foglalkozz vele
2010. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!