Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyire sznobok a lovasok?...

Menyire sznobok a lovasok? Mennyire dominál a pénz az egyszerű hobbilovasok, és a versenyzők körében? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Hogy a lovassport, akárhonnan nézzük mégis csak sznob közösségeket vonz.

Tisztelet a kivételeknek, ne verjetek egyből agyon.De semmi mást nem lehet hallani, csak,

hogy ha nem vagy gazdag ne járj lovagolni, ne vegyél lovat, ha nem vagy jó, akkor kussolj és tűrj.

Az "igazán nagy" lovasok pedig egy idő után elfelejtik, hogy LÓ egy állat, egy lény, egy társ, egy

barát és nem egy létra amin állva elérheted a karriered csúcsát. A lovasok, sok esetben, és had

emeljem ki megint a kivételeket, elég komolyan egymásnak esnek, irigységből, területféltésből,

ezért vagy azért. Ha elmész valahova lovagolni, sok helyen nagyon de nagyon nehezen fogadnak be,

mert a sznob lótartás színvonalát esetleg nem éred el. Elég nagyok az elvárások, kevés a szív és a

lélek, amivel küzdeni kéne. Akkor jön egymás hibáztatása, a pályáé, az edzőé, a többi lovasé,

de soha senki nem keresi magában a hibát.


2011. okt. 6. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg sok köztünk a sznob, de lehet találni olyan helyeket, ahol megfelelő a társaság is.

Én se vagyok gazdag, sőőőt, de lovagolni járok, mert nagyon szeretem, csak sok mindenről le kell mondanom érte, de megteszem, mert tetszik.

Ahova járok ott is van pár nehezen viselhető alak, de a szimpatikus emberek vannak többségben, nem nézik le azt, aki nem csilivili stasszostrendy lovaglóegyüttesben megy. És ez jó :)

A lovakat is társnak tekintik, holott vrsenyzők is vannak köztük.

2011. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az jó, ha nálatok többségben vannak! Köszi, hogy írtál!
2011. okt. 6. 15:49
 3/20 anonim válasza:
78%
Na akkor én most erősítem a kivételt! Én olyan helyre járok ahol mindenkit szeretek!Igen, határozottan ki merem jelenteni. Van akit nagyon, van akit kevésbé, de egy ember sincs, akit ne szeretnék. És ez csodás! Mert ha lovagolni megyek, nem kell félnem amiatt, hogy kigúnyolnak, mert kezdő vagyok, vagy mert nem márkás lovaglónadrágom van. És igazán szeretem azokat az embereket, akikkel egy társaságban vagyok, mert könnyen beilleszkedtem, pedig új vagyok, és eléggé kritikus azzal szemben , aki nem tetszik nekem (próbálok ezen változtatni...)De őket az első perctől kezdve imádtam, és nagyon könnyen beilleszkedtem a társaságba. Az hogy ilyen jó a hangulat, valószínűleg nem csak a gyerekeken múlik akik oda járnak, hanem a lelkiismeretes edzőn, és az unokáján, aki bár szigorú, de minden marhaságban benne van. És mindenkin aki sok időt tölt a lovardában. Nagyon szeretek ide járni, és ez nem csak a lovaglás miatt van, hanem mert tényleg szívből szeretek mindenkit aki oda jár, és büszke is vagyok, hogy ilyen helyre járok :)
2011. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 x) ***** válasza:
100%
Azért annyit szerintem tisztázzunk hogy lovazni és lovagolni két más dolog. :) Aki puccos lovardába jár ahol 5 ezerért annyit csinálnak hogy raknak alá lovat meg 2 évig tanítják helyesen ülni a lovon heti 3-szor 1 órát aztán mindenféle utómunka nélkül elmegy, az nem lovas. Szerintem a lovazáshoz hozzátartozik az istállómunka, a nyergelés, csutakolás, etetés-itatás és lovak körüli munka. Aki pedig ennyi mindent képes vállalni azért hogy lovagolhasson, az biztosan nem divatból csinálja. Legalább is a tapasztalataim szerint. Egy ló nem abból áll hogy felülök rá amikor akarok meg "jajj de cuki kis állat" utána meg le se sz@rom. Aki ezt képes felfogni az már jó úton halad afelé hogy igazi lovas legyen.
2011. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

K*rva igaz az amit irtál (kérdező)!!!!

nagyon adom..én versenyzek. de a lovarda elég hobby. és a csikómat most lovagoltam be(jövőre vele indulok) és nem vagyok gazdag... engem a pénz nem nagyon motivál.inkább az,hogy a lóval legyek és 'eggyé váljunk'.

2011. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én lovaiba nem járok mert saját lovam van, és egyáltalán nem vagyunk gazdagok.

De akikkel a felvonulásokra,versenyekre összegyűlünk az jó kis társaság. Bírjuk egymást és mikor először találkoztunk már akkor is olyan hangulat volt hogy.. áh nagyon jó.

De volt 1-2 verseny amire jöttek full gazdagok (kantár/100Ft) úgyhogy a szerszám árát el sem merem képzelni odamentünk köszönni erre tök lekezelőek voltak minden, úgyhogy hagytuk is őket. de hát van a két véglet ez meg az.

2011. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
igazad van,mostanába amugy az lett a divat,hogy a tehetségtelen barmok megvetetik apucival a más által belovagolt méregdrága "automata lovakat" és közben nem tudnak semmit és a ló csinál meg helyettük mindent annak akinek meg nem telik vagy nincsen papiron tulajdonába ló azt lenézik pedig lehet ,hogy még szászor jobban lovagol mint ez a sok pénzeszsák akik más munkájával érnek el eredményt és egy olyan lovat amin "lovagolni is kell" nem csak "utazni" olyat is eltud lovagolni .sajnos ez a sok uri köcsög elvitte a pénz irányába ezt az egész sportot de nem baj fordul még a kocka,kiváncsi leszek ,hogy milyen hosszu lesz a pályafutásuk ebbe a szakmába. Nem lesz mindig ott apuci vagy anyuci akkor lesznek majd nagy szarba.
2011. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Angolosok között általában több a sznob, westernesek és hagyományőrzők (pl. lovasíjászok) közt úgy tapasztaltam, kevesebb. De most nem loviban van a lovam, így a "jelenlegi állást" nem tudom.
2011. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is azért akinek lova van, annak van pénze, de azért nagyrészt pl balzsamot kenünk a ló farkára, nem faroksprayt, mindent megpróbálunk saját erőből megoldani, nem mindenfélét megvenni.. Mondjuk nem nagy lovarda, de a tulaj, tulajfeleség varrja a pingpongokat, nem vesszük, stb...
2011. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
az angolosok között több a sznob, a wesco-sok nagy része azért csinálja mert szereti úgy ahogy a csikósok és hagyományörzők is.
2011. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!