Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baja lehet a lovamnak?

Mi baja lehet a lovamnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyáron vettem egy 11 eves shagya arab herelt lovat. Miutan megvettuk kb 3 hétre rá kapott egy tudogyulladast ami az en hibam volt mert megfurdettem es miutan teljesen megszáradt lovagoltam. Állatorvos kijött, meggyógyult. Egész télen semmi baja nem volt, de április vége fele megint kapott egy tudogyulladast, ami allitolag por allergiabol alakult ki. Volt nála az orvos miutan beteg lett, meggyogyult megint. De azóta már 3szor volt kint az orvos és nem akar meggyógyulni. Mindig elmulik neki de altalaban vissza is jon 1 hettel kesobb. 2 orvos is latta már. Gyógyszert is kapott 3 napig, es a zabot úgy adom neki hogy almaecetes- mezes ontettel belocsolom. Egyebkent kohog neha,huz az oldala vagyis a"kijár" meg néha folyik az orra is. Kérlek segítsetek, a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok, szerintetek mi baja lehet? Kehes? Annyira szeretem szegénykem, meg akarom gyógyítani..

#Lobetegseg
2018. máj. 21. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nézesd meg másik orvossal, olyannal akinek komolyabb felszerelése is van. Lehet allergia is, kehesség is. Minden esetre addig ne lovagolod, míg ki nem derül mi a aha, addig max könnyű munkát kapjon. Próbálkozhatsz fitocavallo termékekkel,de azt is úgy érdemes, ha már pontosan tudni mi a baja.
2018. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress rendesen felszerelt, lovakra specializálódott orvosi rendelőt és jelentkezzetek be. Nem tudom, van-e ilyen az állatorvosi egyetemen kívül.
2018. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek valami helynek és veszek fitocavallot, láttam van allergia ellen
2018. máj. 21. 18:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zsebedbe akarsz nyúlni üllői klinikával vedd fel a kapcsolatot. De az is elég ha egy normális állatorvos kimegy esetleg kérsz egy kehességi vizsgálatot.
2018. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos a közelben nincsenek jó orvosok :/
2018. máj. 21. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy endoszkópot megérne a dolog, mert van egy olyan sejtésem, hogy ezt még az előző helyéről hozta... Olyan nincs, hogy nyáron nem lehet megfürdetni egy lovat, mert tüdőgyulladást kap. Pláne, munka előtt tetted, még csak ki sem volt melegedve.. Jégkocka meg gondolom nem volt a vízben.
2018. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen biztos, hogy nem nálunk lett ilyen nagyon jól van tartva. Kupecoktol vettem. Köszönöm a választ!
2018. máj. 22. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kupecek gyakran rendbe hozzák egy jó adag szteroiddal a kehes lovat, aztán ha kimegy belőle, akkor előjönnek megint a tünetek. Viszont ha tényleg kehesség és nem allergia, akkor a lovaglás az max sétálás...
2018. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy nem kehes
2018. máj. 22. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!