Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám kinevelni...

Hogyan tudnám kinevelni belőle? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lovardában van egy póni (nem az enyém) és amint belépek a bokszába, sunyít, és már kaparja a földet, sőt, van, hogy már két lábra áll. Ma mentem érte a legelőre, hivogattam, szóltam neki, egyszer csak megfordult, fülek hatra, és elkezdett nekem jonni. És mindig ez van. Nem tudom mit tudnék tenni, rajta kívül mindegyik ló engedelmeskedik (mindenkinek), csak ez a póni ilyen. De főleg velem. Hogyan tudnám elérni, hogy ezt fejezze be? Borzalmasan idegesítő, és, bár nem az enyém, sokat foglalkozom vele. Ezen kívül csipkelődik is, de azt nem csak velem. Valaki volt már hasonló helyzetben? Az hogyan oldotta meg? Vagy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? Valaszaitokat előre is köszönöm.

Ui.: helyesírási hibákért bocsánat, telefonról vagyok.



2017. jún. 30. 22:07
 1/4 Panna325 ***** válasza:
Először is ha jellemileg ilyen nem te tehetsz róla. De ha nem bírsu vele próbálj a bizalmába férkőzni, ne tégy hirtelen mozdulatokat a közelében de sokszor érj hozzá. Mert ló-ló között se a szóval történő kommunikáció a nyerő. Ha megpróbal megcsípni ráüthetsz az orrára ha a ló tulajdonosa se bánja. Ha sunyít nyugtasd le hogy nem kell tőled tartania, simogasd meg, beszélj hozzá. Ha azt érzi nem félsz tőle ő se fog tőled. Persze lehet az is hogy a ló agresszív ebben az esetben bízd a dolgot a tulajdonosra. Ha támadni akar azt is önvédelemből teszi. Lehet rossz emlékek, tapasztalatok okozzák.
2017. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, mindenképp kiprobalom. Amúgy pályán teljesen normális, csak így a viselkedésével van baj.
2017. júl. 1. 09:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ajánlanám Monty Roberts Csatlakozás módszerét, persze, csak miután sikerült megfognod :)) Egyébként vicc nélkül, tényleg működik. Az én lovam is úgy kezdte mint az a póni a lovasiskolátokban, és mára már szabadon, kantár és nyereg nélkül galoppozhatok vele akárhol, akármikor.
2017. júl. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, javult a helyzet :) Sajnos nem sokat volt mozgatva, mert már nem fiatal, inkább csak gyerekekkel sétált "pónisétált". Egyik nap felültem rá és kicsit mentünk pályán, egyből jobb lett. :)
2017. aug. 9. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!