Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon makacs a lovam, de...

Nagyon makacs a lovam, de csak akkor, ha legelni viszem. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

a lovamat mindig ki szoktam vezetni a lovarda mögé, hogy legeljen, de mikor 10-20 perc múlva bemennénk, nem tudom elhúzni a fűtől. szólok neki, és ha sikerül is felvenni a fejét és menni vele egy kicsit, azonnal lehúz nagyon nagy erővel. Volt amikor szinte húzott maga után, mert nem tudtam megállítani...olyankor a vezetőszárral meg szoktam legyinteni, hogy figyeljen, de utána ugyanúgy folytatja..


2015. ápr. 30. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb (és még jó ideig) vigyél magaddal egy pálcát, esetleg futószáron vidd ki a biztonság kedvéért, nehogy otthagyjon. Találj ki egy utasítást (pl.: elég vagy megyünk), amit erre az esetre és másra nem használsz. Amikor nem tudod felfeszegetni a fűről, szaporán, aprókat kocogtass az orrán a pálcával, és ismételgesd az utasítást. Abban a pillanatban, ahogy felemeli a fejét, hagyd abba és induljatok meg egy "jól van, okos vagy" mondattal. Ha megáll, ismétlés. Rá fog jönni hamar, hogy mikor van vége a jólétnek, és jobban jár, ha magától megindul befele.
2015. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jaj ez nem kutya... az orrát kocogtassa pálcával?


határozottság, fejét felveszed, aztán indultok, ha nem jön megtámogatod a vezetőszár végével, vagy pálcával, esetleg fordítasz rajta egyet, tehát tesz egy kört és újra indultok.


nehogy már saját lovad van és nem tudod vezetni, ha van ott fű! ez egy vicc!

2015. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem etológusként képes vagyok különbséget tenni az állatfajok között, kristálytisztán felfogtam, hogy ló...

Ezt a fajta tanítást hívják pozitív megerősítésnek. Ha azt teszed, amit kérek, elveszem a negatív hatást. Hasonlóként lsd.: ha mész előre, nem használom a csizmát-sarkantyút-pálcát, ha lassítasz vagy megállsz a finom jelzésre, nem okozok fájdalmat a szádban. Így ismerős?

2015. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fel kell venni a fejét, röviden fogod a vezetőszárat fordítod és indulsz is. Neki meg jönnie kell. Ne engedd neki, hogy újra letegye a fejét. Ha makacskodik én is meglegyintem, ha kell határozottabban. Ha csak húzod, arra a ló csak ellentart, de veled nem megy. Esetleg hátulról ösztökélheted pálcával. Amúgy ez is a tiszteletlenség egyik jele.
2015. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ideig velem is csinálta. Akkor rászóltam, hátraléptettem (odalépsz elé, és a szügyénél hátratolod. Legalábbis nekem ez vállt be). Több lépést, ne csak egyet. A hátralépés a lónak büntetés. Utána mentünk, amerre én akartam. Ha megint elhúzott, megint hátraléptettem. Ezt addig játszottuk, ameddig fel nem fogta, hogy nem az van, amit ő akar. Most már nem húz el.
2015. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor azt javasolta az edzőm, hogy vigyem ki hackamore kantárral legelni és azzal jobban feltudom szedni a fejét, de nincs benne zabla ami akadályozhatná a legelésben.
2015. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
talán csak örül hogy végre ki jön a 4fal közül legelni kicsit és 20perc nem elég számára...én inkább ha lenne rá mód akkor ki tenném a legelőre és még csak ott se kellene lenni vele és 10-20perc után el húzni :S Persze az is lehet hogy erre nincs mód...
2015. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lesz mód rá :)
2015. máj. 3. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, én eléggé maradi vagyok, de az a véleményem, hogy más dolog, hogy örül, és más dolog, hogy bunkón átgázol rajtam, és a saját akaratát érvényesíti. Ha elnézem neki, hogy "jaj, szegényke, csak 20 percet legelhet, és biztos mennyire rossz neki, ezért hagyom, hadd rángasson ide-oda", akkor csak a fejemre fog nőni.

Persze, az természetes, hogy minél többet legelhet, annál jobb neki, és én is annyit legeltetem, amennyi tőlem kitelik, de én se jókedvemben járok be pl. dolgozni nap mint nap reggel nyolcra. Tehát akkor is megkövetelném a kérdező helyében a lovamtól, hogy ne huzigáljon. Bármennyire is örül.

2015. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!