Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon nagyon nehéz vagyok a...

Vajon nagyon nehéz vagyok a lovamnak?

Figyelt kérdés
Kb. 130cm marmagas sportpónim van (welsh-arab félvér) én 52kg vagyok. Szóltak már be (egyetlen ember...) hogy nehéz vagyok neki azért lusta. (1 hete lesz nálam szombaton) azóta ezen kattogok. Szerintetek?

2018. máj. 30. 17:56
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát nem vészes.. Lehet hogy még nem szoktatok össze azért "lusta" egy kicsit, még nem ismered annyira
2018. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nézd meg a mongol nomádokat. Egy csomó lovuk viszonylag aprócskának tűnik, amikor rajtuk ülnek. :) Egyébként a ló a súlyának a negyedét cipelheti maximum (mármint ideális esetben). A ló magassága itt nekem speciel édeskevés, a súlyát kellett volna megadnod.

Persze minél könnyebb vagy neki, annál jobb.

2018. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Még valami... Lusta lehet több okból.

1. herélt (jellemzően lusták)

2. korábban keveset lovagoltad (pl. tél)

3. 2. pont miatt esetleg izomláza van

4. egyéb fájdalma van

5. nem vagy elég határozott, amit kihasznál

6. a kérdésedben felvázolt súlyprobléma


Hirtelen ilyen dolgok jutottak eszembe. :)

2018. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fenébe... bocs, szóval a korábbi tulaj nem lovagolta... mindegy, értsd jól. :) :) :)
2018. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: láttál te már bármilyen ugró- vagy díjlovas versenyt? Ott a lovak 80%-a herélt, és sok mindent mondanék rájuk, de azt nem, hogy lusták...

Kérdező: nézd meg futószáron, munkában, nem hajkurászva. Ha megy, mint az meszes, nehéz vagy, és az lassítja. Ha ott is csak tötyög, akkor nincs energia, vagy kondi, vagy fáj valami. Vagy lusta :)

2018. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából megy ugetesben,vágtában egy kort aztán saját gondolata szerint megáll. De ostorral szar nélkül hajtva sem megy magától többet. Mielőtt elhoztam 3 hónapig feléje sem néztek.
2018. máj. 30. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még benne vagy a súlyhatárban. Valószínűleg az a helyzet ahogy már előttem írták, hogy még nem szoktatok össze.


OFF, de nagyon szúrja a szememet: azt a "vajon"-t nyugodtan kihagyhattad volna a kérdésből, így elég furán hangzik :)

2018. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saját súlyának a negyedét (25%), hanem az ötödét (20%) viheti.


Egyébként jó eséllyel csak nincs megfelelő kondiban, izmot kell építeni, esetleg kaphat egy kevés szemes takarmányt.

Meg egy pálca csípést, ha lovas alatt épp olyan gondolatai vannak, hogy ő akkor most inkább mégse megy.

2018. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!