Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagoltatás (egyenlőre)...

Lovagoltatás (egyenlőre) papírok nélkül?

Figyelt kérdés
Van 5 lovam melyből 3 alkalmas lovagoltatásra. Ősszel megyek lovastúra vezető képzésre. Rengeteg helyen megfordultam már tapasztalat szerzés céljából külföldön-belföldön dolgoztam,versenyzek. Eddig is oktattam de ingyen mert ismerősök, lovardabeliek voltak viszont most lenne igény több ismeretlent is oktatni folyamatosan amiért minimális összeget kérnék. Lehet igy oktatnom vagy félnem kell valami váratlan vendégtől (ántsz/nav...)??

2018. jún. 6. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért nagyjából tudod, kikről van szó, stb., nem kell félni. De gondolom, nem csak a papír hiányzik, a lovakat le kell vizsgáztatni, plusz tudnod kell számlát adni, ha nem is lovaglásról, de pl rekreációs tevékenységről, vagy valamiről. Szóval ha teljesen tisztán akarod csinálni, akkor nem csak a papír a kérdés, de amíg fű alatt, kicsiben csinálod, és tudod, hogy ki kinek a kicsodája, addig olyan nagy gáz nem lehet. Láttam én már kb 7-8 éves kislányt oktatni 6-7 éves másikat - szerinted? És bele se menjünk a felelősség kérdésébe...
2018. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban ez necces, mert simán felnyomhat bárki, vagy csak beleszaladsz egy hatósági ellenőrzésbe.

A lovakat hol tartod?

A lótartó helyet be kell jelenteni, mindegyik lónak kell útlevele legyen vezetett oltásokkal férgahajtással (NÉBIH ellenőrzi).

A 3 lovat le kell vizsgáztatni a lovas szövetség által.

Neked kell a papír, illetve számlaképenek kell lenned, amihez ugye egyéni vállalkozónak kéne lenned (ha van főáűllásod, akko KATÁ-s ami havi 25 ezer Ft befizetést jelent a NAV felé (ha főállásban csinálod akkor 50 ezer), de utaána a bevételeidet nem nézik).

A helyi önkormányzathoz is be kell jelentkezni, ahol a végzettséget igazoló bizonyítványt be kell mutatni, illetve iparűzési adót kell befizetned éves szinten.

Ez kell, a legalitáshoz.


Illegálisan csinálhatod, viszont teljes diszkréciót követel minden oldalról, mert ha XY elhíreszteli, hogy nálad lovagol, akkor jönnek majd érdeklődők, na meg a gyerekek se tudnak lakatot tenni a szájukra, innetől kezdve meg kockázatos a tevékenység, mert ki tudja ki vetődik oda. Én is csináltam így, igaz "alkalmazottként", de nekem legalább van papírom, viszont kimagyarázni nem igazán tudod a szituációt, azóta a tulaj elintézett minden ügyet, hogy hivatalos legyen a történet, így nem félek, ha valami idegen jön oda kérdezősködni.

2018. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

KATA-nál is nézik a jövedelmeit, ugyanis csak X összeg éves bevétel alatt lehetséges a dolog.

Illetve nem muszáj egyéni vállalkozónak lennie, mert mondhatja azt, hogy neki van egyébként is pl egy bt-je, és annál veszi fel tevékenységi körnek, hogy "sport és rekreációs tevékenység", esetleg a lótenyésztést is, stb, a lovak tartását is lehet így onnan finanszírozni, és visszaigényelni az ÁFA-t, viszont ebben az esetben olykor tényleg célszerű produkálni 1-1 csikót.


Az oltások amúgy nem kötelezőek, lónál semminemű oltás nem kötelező hivatalosan. Ettől még célszerű beadatni őket persze, sőt.

Plusz amire figyelni kell, hogy a túravezetői hivatalosan nem oktathat (illetve pár éve még így volt), így ő bent pályán csak "teszteli a lovas tudását", mert éppen meggyőződik róla, alkalmas-e tereprevitelre...

2018. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy a KATAban nem nézik a bevételt, mert a max összeget úgysem fogja elérni.
2018. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mert ha azon belül szeretne lovat venni az oktatáshoz, esetleg táboroztatási időszak után eladni őket, stb., akkor éppenséggel el is érheti akár.
2018. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!