Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 5-6 éves kisgyerek már...

Egy 5-6 éves kisgyerek már lépésben lovagolhatna futószáron?

Figyelt kérdés

2018. jún. 10. 17:09
 1/10 anonim válasza:
21%
Szerintem kicsi lovon igen arról nem esik akkorát
2018. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
59%
bocsi de hülye kérdés, https://www.youtube.com/watch?v=qZRs-o-M65I az attól függ milyen képzett a gyerek, sok sikert :)
2018. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ. Van, aki ennyi idősen ugratni tud. Az előző válaszoló által linkelt videóban lévő kislány nagyon ügyes. 21 éves létemre nem tudok így lovagolni.
2018. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Ebben a fenti videóban nem a gyerek az igazán jól képzett, hanem a ló.

Egy ilyen kicsi gyerek nem tud érdemi segítségeket adni a lónak, se csizmával (le sem ér addig), se testsúllyal.

Ügyes a kislány, mert fennmarad a lovon, persze, de a ló szóra dolgozik az anyjának.

Ha nincs ilyen "automata", nagyon megbízható lovad, ez nem fog működni. De még így is szerintem óriási felelőtlenség, hogy a kisgyereken nincs kobak...


Simán lovagolhat a az 5-6 éves gyerek egy nyugodt, megbízható lovon, de LEGYEN rajta kobak, és azért tudni kell, hogy ez nem "igazi" lovaglás, de arra nagyon hasznos, hogy a gyerek a lovat szokja, és az egyensúlyérzéke, a lovon ülés érzése kialakuljon benne.

2018. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Van olyan 6 éves lovasom, aki futószáron ügetni is tud.
2018. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 G. M. ***** válasza:
86%
Persze elkezdenk elkezdheti, de valószínüleg nem fog annyira gyorsan fejlődni, mint az idősebb társai, hiszen egy ilyen kicsi gyerek, még nem tud sokáig odafigyelni, éy ahogy előttem leírták nem tud megfelelő segítségeket adni. De nagyon jó alap lehet a későbbk lovagláshoz. Egyébként ilyen korban ajánlott injkább lovastornára járatni, ott szokja a ló mozgását, fejlődik, és rövid idő alatt akár versenyző is válhat belőle. Szerintem ennek több értelme van, mint fél órán keresztül sétálgatni egy autómata lovon
2018. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A negyedik válaszadóval teljesen egyetértek.

Én 5 évesen kezdtem a lovaglást és 5-6 éves koromra már futószáron az ügetést tanultam. Nekem ez sokat segített ,hogy mára már itt tarthatok

2018. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sassszem ***** válasza:
56%
Egy teljesen "automata" jól képzett lovon megtanulhat alapszinten lovagolni s, ez hatásos a későbbi tovább fejlődésre.
2018. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Van 2 db 3 éves kislányom a párom lovakkal foglalkozik és a kicsik 2 évesek voltak amikor először lovon most már ott tartunk hogy kaptak egy nyugodt hátas pónit és azon már lovagolnak kapaszkodós nyereggel futószáron lépésben szóval szerintem egy 5-6 éves gyerek is tud ha van már annyi képzése.
2018. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sassszem ***** válasza:
0%
Szerintem egy magasan jól képzett lovon kell amely engedelmeskedik a parancsoknak és szóra dolgozik ha ügetést mond az anyja akkor üget.
2018. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!