Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék pár tanácsot tapaszt...

Pannnika kérdése:

Szeretnék pár tanácsot tapasztaltabb lovasoktól. Ha valaki tud segítene?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el lovagolni így van egy nagyon kevés tapasztalatom a lovakkal kapcsolatban. A szomszédunknak van egy shetlandi mén pónija amit még a kislányának vett régen és megkért nem-e futószáraznám és mozgatnám át-e kicsit, (azt mondta majd megmutatja hogyan kell) a probléma az hogy harap csíp és ágaskodik eléggé ijesztő tud lenni és nem tudom mit kéne csinálnom hogy abbahagyja. Ezért szeretnék pár tanácsot kérni hátha tudnék vele foglalkozni mivel úgy is nyári szünet van. Előre is köszi a segítséget és a tippeket.


(Elnézést kérek az összecsapott fogalmazásért remélem érthető.)



2018. jún. 19. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nyisd meg a spam mappádat. Küldtem át 2 kg szakértelmet és hozzá egy 10 évnyi belovagló,idomítási tapasztalatot ! Minden jog fenntartva Bp tv ,telejósda kft.
2018. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fárdságot hogy válaszoltál bár elég lett volna azt írnod hogy ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni.
2018. jún. 19. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszban van egy adag irónia, de a lényeget leírta: most még sehogy. Egyszerűen nincs meg hozzá a kellő tapasztalatod, amiben nincs semmi rossz, mivel csak most kóstoltál bele a lovazásba. De egyenlőre ez a lovacska sok neked. Tudom, hogy kicsi, de nagyon ganék tudnak lenni. Kisebbségi komplexus... Ahogy írod, komoly neveletlenségi gondjai vannak, te meg még nem tudsz tekintélyt követelni. A lovak testnyelvet használnak, és kb a második percben megértené, hogy azt csinál, amit akar. Ő lenne a főnök, és egy ilyen kis manó is komoly sérülést tud okozni. Pl rádágaskodik, megüt a mellső patájával, vagy megfordul, és rúg, komolyan megmar... Ez egy tapasztalt lovasnak (mármint nem lovaglónak, lovasnak, aki velük együtt él és gondolkodik) is több hónapos kemény munka lenne, mire elfogadhatóan kezdene viselkedni a jószág. És bármikor visszajöhet a rossz beidegződés...
2018. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ha kevés tapasztalatod van, akkor ez egyedül nehezen fog menni. Gondolom ezek szerint a tulaj se törődik vele rendesen, ha így viselkedik az emberrel szemben. Én nem ajánlom, hogy erőltesd csak ha van lehetőséged, hogy hívj egy tapasztaltabb edzőt aki ott helyben tanít téged és a lovat is.
2018. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és meg is fogadom őket. :) Megmondom hogy kérjen meg valaki mást.
2018. jún. 19. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!