Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az lehetséges, hogy a lovam...

Az lehetséges, hogy a lovam tapasztaltabb terepen mint én?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt 3 napra mentem terepre. Egy helyen csúnyán összevitatkoztam a lóval...nem értettem miért nem akar jobbra menni, mivel nem akartam veszekedni, elfordultam balra...és a balra vivő út vitt vissza az istállóba.
2012. júl. 25. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Mivel nem akartam veszekedni, elfordultam balra.."


Ez aranyos. :) Ebből ítélve szerintem igen.

2012. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a legrosszabb dolog összeveszni a lóval, pláne terepen :D
2012. júl. 25. 19:30
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez aranyos.. :')

Hát látod.. :D

2012. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Figyi ha már kétszer elmész egy helyen onnan már frankón hazatalál a ló. És sokszor rafkósak is mert a hazavezetőútra akarnak fordulni. Ha te nem balra akarsz menni, hanem jobbra, akkor igen is menjetek jobbra, mert elég kellemetlen lehet mondjuk egy vágtánál, ha a lovad hirtelen ráfordul a hazavezető útra. Te ülsz a hátán az legyen, amit te akarsz. Ezeket a kis meccseket le kell játszani, ha sokszor ráhagyod az útirány választást, ebből később nagyobb problémák is lehetnek.
2012. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 x) ***** válasza:
Tudod a lovak tudják merre van az istálló. Nem tapasztaltabb nálad csak jobban tájékozódik. Egyébként ha a ló nem arra megy amerre te akarod (akár jó irányba mennél akár nem) az nem aranyos hanem problémás.
2012. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
épp hazafelé tartottam, csak az elágazásnál az rémlett, hogy a jobbra vezető út visz haza
2012. júl. 25. 20:43
 7/15 A kérdező kommentje:
sose csinálta ezt a ló, csak már vacsora idő volt neki :D azóta többször is elmentünk ugyanott, de haza nem akart menni
2012. júl. 25. 20:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen igen, mindent meg lehet magyarázni... De ez mit sem változtat a tényen, hogy nincs olyan, hogy a ló dönti el merre mész, illetve lehet ilyet játszani, csak könnyen visszafelé sülhet el, magyarul veszélyes.
2012. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És ha bizonytalan vagy? Akkor is arra fog menni a ló amerre akar. Ezt amúgy lehet magyarázni, hogy kaja idő, meg bizonytalan voltál, meg úgyis haza fele mentél, de ezek így nekünk csak kifogásoknak tűnnek. És persze ha máskor is megtörténik máskor is be akarod magyarázni magadnak (most is pl magadnak bizonygatsz), de az alap probléma nem kerül kezelésre. A nézeteltéréseket meg igenis rendezni kell a lóval, azért mégis csak egy 5-600 kilós állatra bízod az életed és baromira nem mindegy, hogy ki irányít. Mellesleg láttunk már egyes-mást és a legtöbb "fejemre nő a ló" eset így kezdődik. Ezek apró jelek, ezeket le kell kommunikálni úgy, hogy te legyél a meggyőzőbb és ne a ló.
2012. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem szeretek hazafelé sétálni, főleg ha 5 km-re vagyok az istállótól
2012. júl. 26. 04:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!