Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok. Szerintetek működhet?

Lovasok. Szerintetek működhet?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel elég jóban vagyunk és, ahogy beszéltünk róla egy rugóra jár az agyunk. Szóval nyáron vesz egy lovat és megkért hogy legyek én a társa feles bértartásban. Szerintem nem lenne belőle mert jól ismerjük egymást,egy idősek vagyunk és mindketten tapasztalt lovasok. Szerintetek működhet?

2018. jún. 25. 14:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*szerintem nem lenne belőle baj
2018. jún. 25. 14:56
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ne menj bele, mert rá fog menni a barátságotok. Akkor vegyen lovat, ha egyedül el tudja tartani, te pedig inkább fizess neki a lovaglásért. Övé a ló, és ez az adu a kezében, hiba fizeted akár az egész tartását is, ha papíron övé a ló azt csinál vele amit akar.

Van jó sok vitás szitu pl egy kólika műtét, amikor simán kifizet 200-400 ezert Ft-ot az ember a dokinak. Akkor az kinek a felelőssége? Te kifizetnéd annak is a felét?


Ezekbe is bele kell gondolni. Én tuti nem mennék bele egy ilyenbe. Max azt mondom figyelj Gizi, megengeded hogy lovagoljak párszor a lovadon, cserébe veszek neked egy új kantárt vagy hevedert. Ez is nagy segítség, na meg csak úgy lovagolnék, ha ő is ott van, lássa hogyan dolgozunk, nehogy aztán az legyen a vita tárgya, hogy te túlterhelted a lovat és fáj a lába tőle.


Hidd el nekem a pénz megmérgezi a barátságot, láttam már olyat, hogy legjobb barátnők 5Ft-ért képesek kikaparni egymás szemét.

2018. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__9354990-kozos..


Már egyszer leírtuk, hogy nagyon rossz ötlet.

2018. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
És ismét leírom ide is, hogy ne menj bele, nagyon rossz ötlet.
2018. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Közös lónak túrós a háta
2018. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megkérdeznem az 5-öst hogy tudod mit jelent ez a közmondás?
2018. jún. 29. 07:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
*túros a háta, nem túrós. Sebes, azt jelenti. Mivel minden lovas másképp, akár más felszereléssel lovagol.
2018. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ezt jól tudod és ne értsd félre nem bántásbol írtam. Csak már idegesít hogy a szüleim mindig ezzel jönnek de azt sem tudják mit jelent. Ők úgy értik hogy ami közös azon vita megy valóban meg azt jelenti hogy amit többen használnak hamar tönkre megy. Szóval én úgy gondolom hogy ez a feles bértartásra nem nagyon vonatkozik ugyanis ugyanabban a stílusban használnánk a lovat és nem menne többet mint egy átlagos ló.
2018. jún. 30. 07:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vonatkozna? És ha a barátnőd alatt több százezres kezelést igénylő sérülést szenvedne a ló szívesen fizetnéd annak is a felét, ráadásul hónapokig vagy évekig nem lovagolnád, de fizetnéd a tartását? Vagy fordítva? Vagy ha azt mondja hogy sajnos megváltozott anyagi helyzet miatt nem tudja tovább fizetni? Vagy ha mindkettőtök egyszerre szeretné használni? Első néhány alkalomnál enged az egyik, aztán annak is elege lesz hogy ő enged a másik javára, utána megy a vita és a veszekedés. Az előző kérdésed alatt csodálatosan ki lett fejtve miért nem jó ötlet, de látom neked ez egy berögzött tévképzeted hogy működőképes.
2018. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lóhasználattal van itt a gond, hanem, a többivel. Ebbe nagyon maximum csak lovas témában jártas ügyvéddel megírt, az utolsó patkószögig kiterjedő szerződéssel mennék bele, de ha a józan észre hallgatsz, akkor úgy se.
2018. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!