Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkorara nőhet? Hogy szoktass...

Mekkorara nőhet? Hogy szoktassam őket egymáshoz? Nevelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!van egy fél éves csődör csikóm. 100 cm most. Fajtáját nem tudom. Kb hány cm lehet ha fél évesen 100 cm. Es van egy herelt lovam aki eddig többször is megcsipte igy nem merem nagyon összeengedni oket. Valami tippeket irnatok hogy hogyan neveljem a csodor csikot? Köszi elore is, azt is megköszönöm ha valamelyik kerdesre kapok csak választ.

#nevelés #csikó #csődör csikó
2018. jún. 25. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz a csikóneveléshez, ne legyen csődör csikód. Ha most 100cm a marja, akkor valami nagyobb póni lesz maximum.

Ezt pedig olvasd el [link]

2018. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt elolvastam már.
2018. jún. 25. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De azt ugye tudod, hogy a csikónevelést nem lehet netről megtanulni???

Hosszú évek tapasztalata kell hozzá és nagyon sok helyen el lehet rontani. Az összeengedést nem nagyon erőltetném, mert a csikó nem tudja magát megvédeni.

2018. jún. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Igen tudom hogy nem lehet megtanulni netrol. Gondolom valamikor el kell "kezdeni" a csikonevelest. A tenyesztok se ugy szulettek hogy tudták a csikonevelest. Amikor összengedtem őket és meg akarta csípni a csikot a nagy ló akkor a csiko elugrott. És mivel már kb 3szor megcsipte tudja hogy nem kene odamenni hozza full kozel
2018. jún. 26. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki tenyészt, meg tudatosan foglalkozik vele ő is tanulta valahol valakitől, de ott oda kell menni, látni kell mit csinál az a tapasztalt ember és mellette felszedni a tudást és felnevelni együtt legalább 2,3 csikót.

Mi is neveltünk csikót, de az első előtt felkészültünk, mire megérkezett tudtuk mi a teendő, mire kell figyelni, takarmányozás,mozgatás, jellemnevelés tekintetében.

Szerintem jobban jársz, ha keresel a környéken egy tapasztalt embert, aki segít személyesen és felügyeli a munkádat.

2018. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!