Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nőket miért vonják ki a...

A nőket miért vonják ki a lovász munkákból, a mezőgazdasági munkákból?

Figyelt kérdés
Azt látom legtöbb helyre férfi lovászokat keresnek. Miért tartunk még mindig itt? Akik kint dolgoznak nyugaton, ők meg azt mesélik, hogy nőkhöz alkalmaszkodott a szakma és legyártottak könyebb szerkezetű szerszámokat, hogy nők is dolgozhassanak a lovász szakmában, mert egyébként is elnőiesedett a szakma és sok esetben jobban is örülnek a nőknek, mert hogy a gondoskodás ösztöne jobban bennünk él. Ezért a kézi talicskák, a vasvillák, lapátok könnyebb szerkezetűek lettek és traktorozni is megtanítják kint a nőket. Itthon meg még mindig ott tartunk, mint 40 évvel ezelőtt, miért nem változik itt semmi? Csak férfiakat keresnek lovász, kertész, állatgondozói munkákra. Nőket max. lelovaglásra meg gyógylovagoltatásra alkalmaznak, a többi, aki bekerül valahogy protekció útján csak. Elég gáz az egész.

2018. júl. 9. 10:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10. hozzászóló. Hát sajnálom :( Némelyik pasi elég bu.nkó tud lenni ezt én is tudom, nem csak a lovászok között. Én 37 vagyok, de alkalmazottként még lovas helyen sosem dolgoztam, főleg a bejelentetlenség miatt meg a körülmények miatt nem. Egyébként pont ezt írtam, hogy vas villák, meg vas talicskák meg nehéz szerkezetű dolgok vannak, ezért is nehéz nekünk a munka és kevés az alkalmazott is. Külföldön igazodtak a női kollégákhoz a könnyű szerkezetű felszerelésekkel. Ha itt is lenne haladás, meg igényesebb lenne az egész lovas kultúránk akkor minden másként működhetne és nőként nem csak eladői, hosstesi, meg iroda takarítói, recepciósi, titkári munkák lennének, hanem aki szereti az állatokat növényeket amezőgazdaságban is megtalálhatná a helyét, de ehhez fejlődni is kéne ám a korral a gyártóknak is meg a munkáltatóknak is!
2018. júl. 11. 15:44
 12/17 anonim ***** válasza:

Kicsit más szemszögből látom a problémát, mint a legtöbben. Én ganézok nőként, de a saját lovim alól. Néha én viszem ki traktorral, néha van rá segítségem. Emellett oktatok délután, és van kb. 3-5 ló, amit lovagolnom kéne. Igaz csak 17 boxom van, és nem minden nap van mindegyik kiganézva, de ebben a formában vállalható. Gondolom mondanom sem kell, hogy az időszakos munkák, mint kerítésjavítás, sérült ló kezelése, fűnyírás nálam sem idegen dolgok.

Hogy miért nem dolgozott nálam női lovász soha, ezt nem tudom megmondani, nem rajtam múlt. Talán azért amiért férfi sem bírta pár hónapnál tovább. Nehéz munka, hiába lehet 17 boxot 3-4 óra alatt kitakarítani, ha az ember minden nap csinálja és nem motiválja semmi, akkor elég komoly fizikai munkának számít. Egy idő után feltűnik, hogy itt fáj-ott fáj, gondolom a pénztárban ülni egyszerűbb, bár sose próbáltam. Nőknél gondolom ez hamarabb előjön, ezt biztos jobban tudja az, aki sok alkalmazottat foglalkoztatott. Egyénfüggő persze, de a férfiak inkább alkalmasak fizikai munkára, úgy általában. Néha mégsem, de általában igen, ezt be kell látni.

2018. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de fiatal korban elég nagy a motiváltság és munkakedv lányoknál, nőknél. Nekik simán meglehetne adni ezt az esélyt, mégha pár év múlva odébb is áll, de legalább azt csinálhatta amire vágyott. És esetleg utána el tud gondolkozni merre tovább, olyan szakmát választ ami lovakhoz közeláll, vagy elhagyja a pályát. Lehet lovasoktató, lovas gyógytornász, terepvezető, belovagló vagy lelovagló, vagy mittudom én. Sajnos ez tény hogy nehezebben bírjuk a fizikai munkát, de megathatnának eszközöket hozzá, hogy jobban bírjuk. Kereskedelemben ugyan ez a helyzet egyébként. Vastag, nagy, nehéz műanyg ládákba tették a 15-20 kilós zöldségeket, aztán pakoljuk kifele. Az idősebb réteg szinte mindenkinek volt már sérve, csontjaik, izületeik tönkre mentek. Hát és derékfájósak ezek mellett viszeresek a lábaik. Kb. 15-20 év vagy még kevesebb és tönkre is mennek a nők abban a szakmában is. Azóta annyi változott kisebb ládák vannak kevesebb áruval, nem ugyanazt a mennyiséget kell pakolni már mint 10 éve. Szóval ezzel csak annyit akarok mondani, hogy lehetne változtatni úgy a munkaütemen, hogy nőként is lehessen bírni valamennyire s ne szakadjunk meg benen. Külföldöt majmolja mindig kelet, de csak a rossz dolgokban. Milyen hamar elterjedt az e cigi meg a drog, meg sorolhatnám, de az hogy munkaterén átvenni dolgokat az már nem megy, amiket fentebb leírtam a könnyebb szerkezetű felszerelésekről..
2018. júl. 14. 13:37
 14/17 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, hiszen én is ezt élem át, de ez egy ilyen játék. Tetszik vagy sem ez van. Ez olyan mint a cigánykérdés. Miért nem vesznek fel cigányt egy adott munkakörre? Azért, mert ha van magyar jelentkező is, neki adják az állást. Lehet emiatt rasszistának nevezni a munkaadót, de valószínűleg volt már rossz tapasztalata. Biztos vannak meglepő kivételek, de nem mindenki szeret az ilyesmivel kísérletezni. Nekem sem tetszik, de ez van! Sokat kell bizonyítani, hogy az emberek túllépjenek az előítéleteken.
2018. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Miután átálltunk a szalmáról forgácsra a lovardában, akkor vették ilyen "pille könnyű" trágyaszedőt, hogy csak alányúlsz a bogyónak kirázod a forgácsot és a bogyesz megy a talicskába. Kb 1 hetet bírt a könnyített szerszám 8000 Ft ért. Na ezért nem vesznek sok helyen ilyen felszerelést. Nem tudom külföldön hogyan oldják meg, gondolom minőségibb dolgokat vesznek.

Nekem a talicskázás volt a mumus, mert a pótkocsira kellett tolni egy pallón. Hiába volt a talicska alumínium, 2 boxnyi tiszta lócitromnak jó súlya van és oda-vissza kb 40 m volt mindig az út. Ha boxonként vittem ki jóval tovább tartott a trágyázás, viszont mindig attól féltem, hogy a szaros talicskába együtt borulok le. Ha volt segítségem mindig a boxot rendeztem, ő meg tolta a talicskát.

2018. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Női lovász?:)Na ott nem a lo volna lényeg:DHanem a lonaka farka :DÉs nem az ami hátul van.Szerintem ezért se szerencsés nőnek lovakal foglakozni.Mivel a nőkbe benne van az a bizonyos hajlam.
2018. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolót inkább ignorálnám, ez van ha valaki részegen/betépve gyakorizik.

Az utolsó előttiéből meg az a tanulság, hogy a férfiaknak megadatott az, hogy fel tudják tolni a 2 boxból összegyűlt trágyát a pallón. A nők közül ezt kevés mondhatja el magáról.

Én képes vagyok rá, mert a saját lovaim alól ganézok, nem tudom hányszor borultam le róla, volt pár eset, de motivált vagyok. Váltunk már meg férfi lovásztól is, aki rinyált a talicskázás miatt, de nőknél gyakoribb. Egy olyan lovásszal, akinek segítenem kell, nem megyek semmire, akkor inkább megcsinálom én.

2018. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!