Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túlsúlyos lónak mit kell adni?

Túlsúlyos lónak mit kell adni?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van egy Hafi kancája. Lovagolni soha nem lovagolja, ki van eresztve a legelőre egész nap, azt hadd menjen, és általában kap szénát is. Megtippelni sem tudom, hogy hány kiló lehet, de óriásira hízott, és az állatorvos szerint ha nem csinálunk valamit, rámehet a ló. A gazdája nem hajlandó mozgatni, nekem megengedi, hogy minden nap fél órát futószárazzam, ezt csinálom egy hónapja, és úgy néz ki, lelassítottam a "gyarapodását", de így nem fog lefogyni. Többet mozgatni nem tudom, a kérdés az lenne, hogy mit adjak neki enni? Vegyem el tőle a szénát?
2018. júl. 22. 15:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


Szóval vegyem el tőle a szénát? (bár ettől félek) Vagy adhatok neki valamit pluszba, ami segít? Kezd tönkremenni a térde!

2018. júl. 22. 15:18
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, és először úgy hízott meg, hogy tömték kukoricával, almával, dinnyével, stb, és most nem tud lefogyni.
2018. júl. 22. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A több mozgatás mindenképp jó lenne. De addig is kapjon kevesebb kaját, és kerüljétek a nasikat. Az ideális súlyához kéne bemérni az adagot
2018. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A több mozgatást sehogy nem tudjuk megoldani, a gazdáját nem érdekli, nekem meg a saját lovaimmal is kell foglalkoznom. Nasit már hónapok óta nem kap, csak legel, szénát pedig fele annyit kap, mint eleve. Akkor mást már nem tudok tenni? Nincs olyan, ami kevésbé hizlal, mint a fű és a széna?
2018. júl. 22. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát, lónak nem kukoricát szoktunk adni, hanem zabot.
2018. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hafik többsége jó takarmányhasznosító. A mozgás az, amivel le lehet fogyasztani. Ha nem fér bele, el kéne adni vagy keresni rá egy feles tartót vagy lóbérlőt, aki foglalkozik vele. Vagy ami megoldás lehet:nap közben legelő, estére homokos karám. De a fogyás alapja, ahogy embernél is, a mozgás. Kéne rá egy jó kis lovas, tulaj is jobban járna, ha lenne valaki, aki még akár fizet is érte, és a ló egészséges maradna.
2018. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem adhatom el más lovát...
2018. júl. 25. 19:45
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem pedig nem a mozgásról vagy a tartásáról szólt, hanem arról, hogy melyik ÉTEL hizlal a legkevésbé.
2018. júl. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!