Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nagy a baj? Három...

Szerintetek nagy a baj? Három napja lett fedeztetve a szomszéd lova a mi ménünkel, azóta a ménünk nem huzza vissza a péniszét, és a kanca pedig véres genyet is pisilt. Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

A baj az hogy a mi ménünk pénisze kint van nem bent és néha fehéreset pisil, nagyon ideges. Kb 300méterre van a kanca tölünk de folyton kint tartja azt a részt aminek bent van a helye.

A másik baj hogy a kanca akit befedezett, nyerít és a sárlás jeleit mutatja, néha kinyitja a puniját (bocsánat sosem volt még kancám csak ménem és heréltem így nem tudom hogy hívják azt a részt). Emellett pedig véres genyet folyat, és pisil. A gazdája megnézte a puniját és azt mondta nagyon vörös, minha valami nagyon kidörzsölte volna. Tegnap hivott hogy menyek nézzem. meg milyen piros, megnéztem és tiszta geny az egés feneke, és olyan piros mint a szín hús.

A gazdája azt mondta hogy lemosta a fenekét fertötlenitős vizzel, azt mondta hogy a gennyet is kimosta (ilyen vizzel mostuk le fedezés elött is a lovak nemi részeit) . Azt mondta probáljuk meg mi is.

Mi is lemostuk a mén péniszét, de nem lett jobb továbra is kinn van.

Az orvos három faluval arrébról jön és csak 08.21re tud kijönni.

Ma újra kezdte a kanca a gennyedzést de mostmár sötét sárgát és nagyon ragacsosat. A ménünk már teljesen fehéret pisil, de csak néha és akkor sokkal kevesebbet mint mikor csak simán pisil, nem nagysugárba inkább csak ki csurog belőle.Olyan mintha önként csinálná csak amikor éppen jön.

Felhívtam egy Budapesti lovász doktort és elmondtam mi van, és azt mondta lehet összeszedtek valamit egymástól (de ez nem lehetett mert meg lettek vizsgálva elötte és egeszségesek voltak), azt mondta még lehet nem volt befogadott és megtermékenyített pete a kancánál és ezért lehetett a gennyedzés bár a sárgás folyást furcsálta. Azt mondta meg kéne próbálni a fedezést még egyszer.

Nem tudom hogy megcsináljuk-e hisz 21. én jön a mi dokink, a budap. doki pedig látatlanba mondta.

Szerintetek mi legyen? Nagy a baj? Most fedeztettem egyedül de a szomszéd már nagyon sokszor csinálta, régen tenyésztett is és lovász is volt.

Megprobáljuk a fedezést vagy várjuk a dokinkat?

Mi lehet ez?



2018. aug. 11. 17:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olyan mintha nem önként csinálná.
2018. aug. 11. 17:43
 2/17 A kérdező kommentje:

Életembe most fedeztettem elösszőr, de a szomszéd mindenre figyelt és segitett a lovaknak. Nem hiszem. hohy elrontottunk volna valamit hisz én csak odavezettem a mént és ráugrattam a kancára aztán a szomszéd a szerszámot a helyére segítette én közbe pedig tartottam a kancát. Még a vége fele megtolta a mént. Ezt háromszor csinálta meg.

Ezután aznap kettöszőr lett még ráengedve a mén a kancára. Másnap háromszor, de csak kétszer hagyta a kanca.

2018. aug. 11. 17:49
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Lehet a fertőtlenítő víz (bármi is volt az) a hibás.
2018. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne várjatok 21ig, ügyeletes állatorvost hívjátok.
2018. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az ügyeletest megpróbáljuk, a fertőtlenítős víztől biztos hogy nem azt az orvosunk ajánlotta hogy azzal mossuk meg a dolgaikat
2018. aug. 11. 18:22
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
De mi volt az? Milyen fertőtlenítő? Ti kevertétek be?
2018. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem is pakoljátok fel őket, és mentek a klinikára, de a mai világban nem megoldhatatlan fotót/rövid videót csinálni. Fel kell hívni a klinikát, elmondani pontosan, mi hogyan volt, elküldeni, hadd lássák. Mindjárt tudnak érdemben is segíteni...
2018. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az állat patikában vette a szomszédom az oldatot, az állatorvosi rendelőben.

1/4 arányba kellet bekeverni és lemosni a lovak dolgait. Nem hiszem hogy az a ludas mert közös pénzből ment a fele - fele és én 7500Ft-ot fizettem vagyis összesen 15000Ft volt. Ennyi pénzért csak nem betegszik meg tőle a ló.

A nevét mindjárt megtudakolom a szomszédtól.

2018. aug. 11. 18:55
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

"Ennyi pénzért csak nem betegszik meg tőle a ló."

Wtf, minute a készítmény árának ahhoz, hogy milyen hatással van az adott állatra?! Az a baj, süt a leírásodból, hogy nem értesz te sem, és a szomszéd sem a fedeztetéshez. 2 ló megy tönkre miattatok, plusz a csikó...

2018. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
* minute = mi köze
2018. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!