Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nagy a baj? Három...

Szerintetek nagy a baj? Három napja lett fedeztetve a szomszéd lova a mi ménünkel, azóta a ménünk nem huzza vissza a péniszét, és a kanca pedig véres genyet is pisilt. Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

A baj az hogy a mi ménünk pénisze kint van nem bent és néha fehéreset pisil, nagyon ideges. Kb 300méterre van a kanca tölünk de folyton kint tartja azt a részt aminek bent van a helye.

A másik baj hogy a kanca akit befedezett, nyerít és a sárlás jeleit mutatja, néha kinyitja a puniját (bocsánat sosem volt még kancám csak ménem és heréltem így nem tudom hogy hívják azt a részt). Emellett pedig véres genyet folyat, és pisil. A gazdája megnézte a puniját és azt mondta nagyon vörös, minha valami nagyon kidörzsölte volna. Tegnap hivott hogy menyek nézzem. meg milyen piros, megnéztem és tiszta geny az egés feneke, és olyan piros mint a szín hús.

A gazdája azt mondta hogy lemosta a fenekét fertötlenitős vizzel, azt mondta hogy a gennyet is kimosta (ilyen vizzel mostuk le fedezés elött is a lovak nemi részeit) . Azt mondta probáljuk meg mi is.

Mi is lemostuk a mén péniszét, de nem lett jobb továbra is kinn van.

Az orvos három faluval arrébról jön és csak 08.21re tud kijönni.

Ma újra kezdte a kanca a gennyedzést de mostmár sötét sárgát és nagyon ragacsosat. A ménünk már teljesen fehéret pisil, de csak néha és akkor sokkal kevesebbet mint mikor csak simán pisil, nem nagysugárba inkább csak ki csurog belőle.Olyan mintha önként csinálná csak amikor éppen jön.

Felhívtam egy Budapesti lovász doktort és elmondtam mi van, és azt mondta lehet összeszedtek valamit egymástól (de ez nem lehetett mert meg lettek vizsgálva elötte és egeszségesek voltak), azt mondta még lehet nem volt befogadott és megtermékenyített pete a kancánál és ezért lehetett a gennyedzés bár a sárgás folyást furcsálta. Azt mondta meg kéne próbálni a fedezést még egyszer.

Nem tudom hogy megcsináljuk-e hisz 21. én jön a mi dokink, a budap. doki pedig látatlanba mondta.

Szerintetek mi legyen? Nagy a baj? Most fedeztettem egyedül de a szomszéd már nagyon sokszor csinálta, régen tenyésztett is és lovász is volt.

Megprobáljuk a fedezést vagy várjuk a dokinkat?

Mi lehet ez?



2018. aug. 11. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem fedeztetnék újra! Ha már csak az egyik állat lenne beteg, akkor sem fedeztetünk újra, de jelen esetben mindkettő beteg!

Szerintem ragályos méhgyulladás, ez egy bakteriális, fertőző nemibetegség lovaknál. A helyedben én elvinném a lovat egy orvoshoz, nem várnék ezzel. A fertőtlenítő szrt sem ér, erre van egy oldat, amivel a kancákat kell kiöblíteni, illetve egy krémmel kell kenni.

Egyébként a kanca farka fáslizva volt a fedeztetés során?

2018. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Be lett fonva a farka aztán lett befáslizva. De most jön ki az ügyeletes orvos kb még 20 perc. Majd megtudjuk mi ez és majd megmondom a válaszolóknak.
2018. aug. 11. 19:34
 13/17 sassszem ***** válasza:
100%
Azóta kiderült -e valami?
2018. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel. Mit mondott az orvos?
2018. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A probléma gyökere az volt, hogy a ménünk most fedezett elösszőr és túl hamar kiengedte a péniszét így valamilyen szennyeződés kerülhetett rá, hiába lett leferőtlenitve utána ment rá. A szennyeződés a kanca nemi szervébe került, ettől péra gyulladása lett. Emiatt vörösödött ki a punija, a genny az irritáció miatt volt, a sárgás pedig a gyulladás volt. Kimosták az egész punját, most antibiltikumot szed és krémezni kell a vulvát.

A ménünk pénisze a szennyeződéstől kisebesedett és mivel fájt neki visszahúzni ezért kint hagyta. Viszont a fehér pisi mástól volt.Mivel a kancának másnapra már begyulladt a pérája így mikor másnap ráengedtük a ménünket a hugycsővébe és a ovarba is (sperma cső) belekerült a gyúlladt genny.Ettől a mi ménünknek. Húgy cső gyulladása lett.

A fehér pisi pedig sperma volt, azért folyt neki ki mert a húgycsöve bedagadt ezért irritált a sperma csövet és ezért jött volna a sperma, de az izmoknak nem kellet volna kiengedni de mivel fájdalmas volt neki megfognia így avégén már csak hagyta hogy kicsorogjon. Most ő is antibiltikumot szed, meg kapott pár szurit a péniszébe hogy le menjen a duzzanat és vissza tudja húzni a péniszét.

De van egy jó hírem! Nagyon sok sperma van a méhben, és már van megtermékenyült pete is, szóval valószínüleg sikerült a beívódás és valószínüleg sikerült a csikó. 😍😍

2018. aug. 12. 15:11
 16/17 A kérdező kommentje:
Mármint a kancának van megtermékenyült petéje
2018. aug. 12. 15:15
 17/17 anonim ***** válasza:
61%
Jó hír? Szerencsétlen csikó ilyen ostoba hozzá nem értő bagázs közé fog születni.
2018. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!