Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerelemem a Shetlandi?

Szerelemem a Shetlandi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már nem is tudom mióta lovaglom... de sajnos anyagi okok miatt nem vagyunk képesek egy ló tartására, így sajnos lovat nem tudhatok magaménak. Kb. 1 éve jött az ötlet, hogy vegyünk otthonra egy Shetlandit, mert hely megvan, a havi 60 ezer ft bértartás kihúzva. Kevesebbet fog enni, így nem kell sokat költeni a széna-szalmára, és legelőhely is bőségesen van :) Persze az orvosi költségek meg ilyenek ugyanúgy benne van a pakliban, mint egy átlagos lónál, de azért összességében olcsóbban jönnénk ki. Nem lovaglásból, hobbiból, és a kitartásomért szeretném :) Saját pénzből, persze :D Utálkozók kérlek hagyjatok, mindennek tisztában vagyok. Csak a vélemények érdekelnek.

2018. aug. 17. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A törpéknél is fennáll a dolog, hogy egyedül nem szerencsés tartani. Plusz ha otthon tartod, nem fizetsz másnak, ergo te kelsz fel mindennap, te takarítod, te nem mész sehova, te virrasztasz mellette... Azt sem szabad elfelejteni, hogy pláne a pindurok sokáig élnek. Erőteljesen látni kell a jövődet. Pl iskola, idő, munkahely, esetleg másik város, másik ország... Akkor mi lesz vele?

Ne érts félre, nem ellened vagyok, csak ezekkel is számolni kell, hogy ne legyen sírás.

Jahh, és ugyanúgy, ugyanannyit, ha nem többet kell velük foglalkozni, mint a nagy lovakkal... Nem elég nekik a fűnyírás, mert hamar eltájolódnak a rangsorban.

2018. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Első hülyeséget beszél. Nem kell virrasztani mellette. Vegyél hozzá egy macskát. Jó haverok lesznek, ráadásul dupla haszon, ha esetleg megjelennek a kártevők a szénában. :) Persze foglalkozni kell vele, de Első úgy állítja be, mintha teher lenne egy póni... Ne hagyd magad eltántorítani. :)
2018. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kutyám van
2018. aug. 18. 07:33
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok.. Persze, otthon tartott ló kólika esetén dögöljön meg nyugodtan a boxban, nem kell rá figyelni, hogy javul-e az állapota, vagy romlik. Attól meg, hogy kicsi, pont akkora teher és felelősség, mint a nagyobb lovak. És igen, nagyon szép egy lovat elképzelni a kertben, de -20 fokban, betegen, lázasan a napot is elátkozod, mikor lovat vittél be a kapun. De senki más nem fogja megcsinálni. Ezt (is) hívják felelősség-vállalásnak.
2018. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nekem van otthon 3 shetlandim meg egy nagyobb.


A lovakat, pónikat társsal együtt kell tartani! ha nincs rá mód, hogy odarakj az oldalára még egy pónit akkor legalább egy birkát, vagy kecskét ezekkel is szokták őket tartani. Én otthon tartom őket, ha figyelve vannak és rendesen gondozva akkor kevesebb az esély a kólikára. És a lovardákban sem fogják tutujgatni este vagy bármikor a kólikás lovadat.

2018. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(Az előző vagyok)


Plusz: Én véleményem szerint ugyanannyi figyelmet és gondoskodást igényelnek mint a nagyobb társaik. De azért ez is fajta függő a lovaknál, hogy melyik mennyire alkalmazkodó, esetleg túlélő. Nekem az egyik pónim soha a büdös életbe nem volt még beteg a másik ugyanúgy sheti de volt már kólikás és szar takarmányhasznosító, őt etetni kell abrakkal a másik meg a levegőtől is hízik. Szóval még ló függő is. De azért összességében szívós és igénytelen fajta. De mint azt írtam is ez csak általánosítás nem mindig van így.

2018. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem társnak teljesen jó mellé pl. egy kecske
2018. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Picit off, de erre mindenképpen válaszolni szeretnék:


" És a lovardákban sem fogják tutujgatni este vagy bármikor a kólikás lovadat."


Hát nem tudom, nálunk ez valahogy természetes, hogy nem hagyjuk kínlódni akkor sem, ha bértartásban van... Persze, egy délelőtti kis pocakfájóst, akinek használt a buscopan, nem piszkálunk éjjel, ha már délután egyenesben volt. De ha valaki esti etetés után kezdi, az először buscopan, 4 órát vársz, hogy rendben lesz-e gyógyszer nélkül is, de ha nem, orvost hívsz, az néhány óra alatt ér ide, utána segítesz a dokinak, még néhány óránként ránézel, aztán arra ébredsz, hogy ordibál a többi, hogy reggel van és éhesek... És hiába rühelli ezt az ember, de a lótartás ezzel is jár. Akkor is, ha csak bértartott, mert felelősséget vállaltál érte. Nem is értem, minek nyit lovardát az, aki ezt nem képes belátni és bevállalni.

2018. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!