Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik ló panzió, vagy...

Létezik ló panzió, vagy lovardában kell boxot bérelnem?

Figyelt kérdés
Nyertünk egy utazást, de nem tudjuk, hogy oldjuk meg azt, hogy a shetlandimmal mi legyen.. bérelni boxot lovardában, meg nem tudom érdemes-e, vagy hogy esetleg lehet-e. Kérjem meg az egyik barátom, hogy nézzen ki hozzá naponta, etesse, jártassa meg? Vagy arra a 4 napra amire elmegyek, tegyek be sok kaját neki, és ennyi?

2018. aug. 18. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a közelben lovarda, simán be lehet adni, mintha versenyre mennél és ott aludna a ló. De ha van ismerős, aki eteti-itatja, meg ránéz, az is megoldás. Nyilván nem olyan szoros a kontroll, úgyhogy meg tudja találni a problémát, ha olyan típus.

Én felhívnám a környékbeli lovardákat, hogy van-e szabad box, és mennyiért lehetne ott a törpe 4 napra.

2018. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én véleményem:

Soha nem csinálnák olyat hogy felügyelet nélkül hadjam a lovamat több napra. Ha egy bála szénát tennél elé se lenne jó dolog így otthagyni. Oké el rágcsálná de mi van az itatással? Most melegvan cserélni kell többször a ló vizét és ha ne adj isten most történne vele valami? Szóval ezt inkább hanyagold ha nincs aki meg csinálja.

Ha az egyik barátod el vállalja azt hogy figyel rá akkor még müködhet is a kajás dolog és akkor csak vizet kell cserélnie de azt is min. 2x egy nap. Ha olyan hogy rá mered bízni és persze neki nem okoz gondott akkor ez egy jó megoldás lehet.

Lovardák átmeneti boxozást is vállalnak. Az árrak lovardánként változik. Én egyébként ezt találom a legkézen fekvőbbnek de ezt nektek kell eldönteni. De semmi képp ne legyen felügyelet nélkül.

2018. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmiképp se hagyd egyedül, a “sok kaja” nem elég, nem tudja beosztani magának. Legyen egy megbízható ismerős, aki naponta legalább1-2x ránéz és ellenőrzi a dolgokat.

Lovarda csak akkor fogadja be, ha megvan minden oltása stb. (feltételezem, hogy megvan) és vannak olyan lovardák, ahol nem szívesen vállalnak így el lovakat, mert nagyon sok lappangó dolog felszínre jöhet egy ilyen alkalomnál és megfertőzheti az állományt. Bár ahol van karantént, ott nincs gond.

2018. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!