Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyire általános lenne, hogy...

Ennyire általános lenne, hogy megkeserítik a lovardában annak az életét, aki nem szimpatikus a főhangadóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig 2 lovardában volt szerencsém az időm tengetni. Mindkét hely nagyon tetszett, színvonalas volt az oktatás, stb, egyedül a közösséggelvolt némi probléma... Rengeteg barátot szereztem, de mindkét helyen elképesztően pikkelt rám a "hierarchia" tetején biggyeszkedő kiskisasszony (tulaj lánya, valamint egy minden szabad percét loviban töltő, pénzes hölgyemény).

Rengeteg potya melót csináltattak velem (főleg, ha edzésen helyettesíttetek) és ha bármit lassan csináltam vagy nem pont úgy, ahogy kellett volna, ország-világra szóló ócsárlást kaptam. Én alapvetően eléggé temperamentumos emberke vagyok, így sokszor nehezmre esett visszafogni magam, hisz ha visszapofázok nekik, azzal saját magam alatt vágom a fát...

Imádom a lovakat, de elegemvan belőle, hogy minden lovardának, ahol eddig jártam egyszerűen hadsereg bukéja van a fölé- és alárendeltségi viszonyok, felesleges szigor, protekciósok seggnyalása, kegyetlenkedés, stb miatt.

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy ez valóban elterjedt jelenség?



2018. jan. 9. 22:45
 1/9 anonim válasza:
100%
Ez ilyen, vagy benyalsz vagy tűrsz, szüleim 30 éve ebben a szakmában dolgoznak anyukám már nem egy súlyos baleset miatt, apám most is egy lovardában dolgozik külföldön és nagyon sok plussz melót kap és szidást, csak azt nem veszik észre, hogy a 3 alkalmazott 30 lóra kevés és apám csinálja a munka 80%-át, de majd áprilisba kilép, akkor meglátják.
2018. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem vetted volna észre egész Magyarországom ez megy minden szinten. Az oktatásban, a munkahelyeken, a magánéletben (férj-feleség, szülő-gyerek kapcsolat).
2018. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Dolgozol a lovardában, vagy fizetővendégként vagy ott? Sok helyen lovagoltam már, több helyen évekig, és sehol nem ugráltattak. Nyergelnem is akkor kellett, ha én akartam. Fura helyeken lehetsz.
2018. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak hobbilovasként jártam le, és drága pénzért vettem a bérleteket...

Ezért is vagyok felháborodva, hogy ezt kapom apénzemért! Ok, a lovak körüli tevékenységek veszélyesek tudnak lenni, szügség van fegyelemre, néha egy-egy felemelt hangvitelű szóra, ez teljesen rendben van, de jelen szituációban ez már elképesztőn "átesett a ló túloldlára"...

2018. jan. 9. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Csicska vagy, ha fizetsz azért, hogy ugráltatnak.
2018. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha iskolalovasként jársz, neked nem kell törődni ezekkel az emberekkel. Ha meg fikáznak, nyugodtan fel lehet világosítani a népet, hogy te nem munkáért fizetsz, hanem a lovaglásért. Nem is értem... nálunk, aki iskolalovasként jön, és gyerek, vagy fiatal, tanítgatjuk nyergelni, fonni, lovak körül viselkedni, stb, de csak, ha kedve van. Óra előtt, óra után. Nincsenek is itt többet. Ha túl korán hozzák, esetleg megkérdezem, hogy van-e kedve segíteni, de olyankor is max egy-egy patakaparás, vagy más lovat behozni a karámból. Szóval csak az ilyen "élvezhető" dolgokat.
2018. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A lovardai közönség 90%-a eltartott,dolgozni nem akaró léhűtők,akik mások pénzén játszák a nagy lovast,valójaban nem értenek a szakmahoz sem ezért csak a masokkal való aljaskodás,szarkeverés maradt nekik. Én Voltam én is prémium minőségi lovardában évekig,aztán a sok unatkozó,intelligencia nélküli parasztok szarkavarása végett kellett menni máshova. Lovardatulajokon is sok múlik kit engednek oda,de mivel őket csak az érdekli h fizessenek,akár a rosszindulatú,agyatlan sznob majom is szabad kezet kaphat mindenben ha viszi apu pénzét.Oktattam,edzősködtem ,lovászkodtam is pár hetet,rájöttem lovardában alkalmazottként semmilyen munkát nem szabad elvallalni. A vége úgyis az h te vagy a csicska p.csa pénzekért,amit általában oda se adnak a megállapodás szerint sem. Az a legjobb ha csak lovagolni, saját lovadhoz mész ki,onnantól ha te fizetsz ügyfél vagy,nem vagy lekötelezettje sem egy tirpák csöves senkiházinak sem.
2018. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg végképp nem értem ha te fizetsz nekik és ez ott a mentalitás mit keresel még ott? Nehéz jó lovardát találni de szarásig vannak már túlkínalat van,pár nap alatt találsz masikat. Az ilyen lepra helyekről én azonnal megyek tovább és találok is egy heten belül sokkal jobbat .
2018. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne sértődj,de jó nagy marha vagy,ha tűröd.Fel kell világosítani a tulajt,te ott vendég vagy,a pénzedből élnek,bánjanak úgy is veled.Ha nem csinál rendet,bukja a pénzedet.

A szemétkedőket meg el kell küldeni az anyjukba.Általában nincsenek ahhoz szokva,hogy durván beszóljanak nekik,de mindig használ.

2018. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!