Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló alkalmas...

Milyen fajta ló alkalmas hobbi lovaglásra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat, de nem tudom milyen fajta lenne az ideálisszámomra. Ha nektek is van lovatok írjatok meg hogy milyen fajta, köszönöm.

2018. aug. 23. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Én a Haflingert ajánlom,nekem is van egy kancám szintén hobbi célra.Anno nekem is ezt a fajtát ajánlották.Türelmesek és nagyon barátságosak.Félig meddig magamtól tanultam lovagolni és most így visszagondolva elég sokat szerencsétlenkedtem rajta,de elképesztően türelmes volt,szinte ő tanított meg lovagolni :)


Egyébként szerintem a legtöbb lófajta alkalmazható hobbi célra,persze attól függ,hogyan szocializálódott és az is lényeg,hogy mire szeretnéd használni.

2018. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a ló alkalmas,amelyikkel boldogulsz. Nincs olyab hogy ez és ez a fajta. Egy angol telivér is lehet birkaszelíd és egy haflingi is maga az ördög. Ha lovat keresel ne fajta alapján keress, hanem hogy idősebb,nyugodt vérmérsékletű, megbízható ló legyen.
2018. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van. Mondjuk én hobbira egy sportlovat nem ajánlanék. Viszont hucult, hafit, akár még egy magyar/kisbéri fv-t is el tudok képzelni hobbi célra. De ez teljesen egyén függő. Pl van egy baratátnőm akinek vettek egy lovat és nem igazán tudott lovagolni, 3jármódban fent maradt a lovon kb ennyi és nem is igazán értettek a lovakhoz ezért vettek egy ügetőt akit kb 3hónapja hoztak le a pályáról és iszonyatosan türelmes egy ló. Edző nélkül lovagolt szinte végig és az anyukajat is turte a lo ahogy kezdokent egyedul ment vele és semmit nem csinált úgyhogy ezt nem lehet előre megmondani
2018. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!