Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát használjak?

Milyen zablát használjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lovam terepen miután bemelegszik,nagyon felpörög ,és nehezen tudom visszafogni egy idő után ,vágtába nagyon rohanós és alig birom megállitani .... sőt ugyviselkedik mintha nem is lenne a szájában zabla ..D-zablával ,2x tört csikózablával,egyszertört karikászablával is lovagoltam már.

Milyen zablát ajánlatok ?

Én a Pessoa zablára gondoltam,mi a véleményetek róla?



2018. aug. 28. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Kimberwick zabla megoldás lehet, mivel több módon csatolható a szár. Pl pályán lehet elég nagy karikába lánc nélkül. Terepre meg vmelyik kisebbek csatolod, akár lánccal is. Így lesz egy kis feszítő hatása, de mégse egy pelham.
2018. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2018. aug. 28. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél jobban húzod a szárakat, hogy visszafogd, annál jobban fog rohanni a ló. Elsősorban testsúllyal kell lerövidíteni és nem szárral.

A megoldás nem a zabla csere, hanem a helyesen lovagolni megtanulás.

2018. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Az én lovam csak csapatban menős, de akkor nagyon. Ha egyedül lovagolom elvan egy sima csikózablával,de amint többen vagyunk hiába a testsúly, a hang, bármi csak az a lényeg, hogy elöl menjen. Sorban képtelenség vele haladni, mert lelépi a többi lovat, ha nem engedem menni,akkor kész idegbaj. Szóval ha többen megyünk, akkor kap egy feszítőt, mert mással képtelenség megfogni és nálam jobb lovasnak is tört már bele a bicskája. Amúgy addig kb bedobott szárral megy, míg nincs action.

Egy kimberwicken gondolkodom én is, mert variálható a hatása, meg már nem emberkedik annyit az öreglány, de azért van benne kakaó.

Amúgy, ha nagyon pörög keress egy szimpi kis mezőt és kezdj el idomítani, köröket lovagolni, akkor az agya is lefárad.

2018. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem a zablacsere a megoldás, inkább tanulj meg helyesen lovagolni! A szárral megtartani kell, nem azzal lassítjuk, és ebből a szempontból tökmindegy, hogy mi van a szájában.
2018. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
helyesen tudok lovagolni(igaz hogy lovagolni sosem lehet teljesen megtanulni) ,nem azzal van a gond hiába ha egyszer bepörög akkor kész idegbeteg ,és nálunk is csak akkor ilyen mikor több lóval megy ,ha egyedül van akkor nagyon szépen kezelhető.
2018. aug. 29. 12:47
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Az én lovam is ilyen volt. Bár meg tudtam fogni sima csikózablával, de leszakadtak a kezeim. Hiába jól idomított, bent minden apró segítségre, félfelvételre reagál, kint semmi. Semmi derékmeghúzás, átmozdítani a zablát, idomító feladatokat adni neki, semmi ilyesmi nem segített. Talán a minél több terepezés segített rajta. Ami nagyon fontos, bár ez gondolom nyilvánvaló, azért inkább leírom, hogy ugye nem szabad mindig húzni a szárakat. Enged tart... ha picit lemarad és nem megy már annyira akkor rögtön engedni neki, nem szabad folyamatosan húzni.
2018. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

"helyesen tudok lovagolni(igaz hogy lovagolni sosem lehet teljesen megtanulni)"


Na most akkor melyik? :D

2018. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Minél jobban huzod annál jobban fog menni a ló!! Én személy szerint nem szeretem a feszitozablat de amíg nem tudod megállítani ezt tanácsolom... Viszont próbálkozz a vagtabol megállni pályán illetve a helyes testtartasra, úgy állítsd meg a lovat hogy felváltva jobb bal kézzel huzod a szarakat és a terdeddel szorítasz

Terep előtt fáraszd le egy kicsit például a pályán 5 lépés ügetes 2 séta újból meg ujbol

2018. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az erőszak a megoldás. Hiába cserélgeted a zablát, minél jobban fáj, annál jobban fog menni, tehát minél erősebb a zabla, annál kevésbé fogod tudni lelassítani. Terep előtt csinálj egy rendes bemelegítést (fél órásat).
2018. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!