Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a lótartás főbb költségei?

Mik a lótartás főbb költségei?

Figyelt kérdés

Most a rendszeres költségekre gondolok. Egy (jobban mondva 2) póninak mennyibe kerül egy hónapban a széna? Vagy elég a jó minőségű legelő, hogyha viszonylag keveset eszik? Oltás-féreghajtás mennyi?


UI.: A körmölést megússzuk ingyen.


2018. aug. 28. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Figy, nem akarok bunkó lenni, de ezt már sokszor kiveséztük. Nézd meg, kérlek, a lótartás, költség, satöbbi kulcsszavakat, ezer és egy kérdés-választ találsz. Ha utána is van függőben kérdésed, írd meg, és segítünk szívesen. De az alapokat már tényleg rengetegszer leírtuk.
2018. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A szénát, ha hónapra veszed drágán jön ki. Az amit nyáron 5000 ért veszel körbála, az télen lehet simán 10 is. Mi nyáron beszerezzük az évrevalót, száraz helyen tároljuk és úgy etetünk. Havi 2vel számolj, természetesen nyáron kevesebb fogy, ha van mit legelni.

Széna mellett a zab a nagyobb kiadás.

Állatorvos hozzánk évente jön oltani, kb 20 ezer ha nincs baj. Ha baj van, akkor többszázezres költségeid lehetnek.

Féreghajtást mi olcsó szerrel egy 10esből letudjuk, és 3 havonta szoktuk csinálni.

2018. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyes, akkor tudsz linkelni egyet? Ugyanis én egy egész oldalt végig néztem és egyik kérdésemre se találtam semmi válast.
2018. aug. 28. 16:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettesnek köszönöm. Annyi még, hogy egy könnyû munkát végzõ ló tavasz végétõl õsz elejéig elvan legeléssel? Mert hallottam ezt is-azt is.
2018. aug. 28. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondom még egyszer. Megnéztem egy csomót, nem találtam bennük választ. Ismétlem, nem találtam bennük választ.
2018. aug. 28. 19:41
 7/9 anonim ***** válasza:
A legelőt úgy kell számolni,hogy 1 hektár/ló. Az tudja eltartani, akkor ha van is mit legelni. 2 pónit szerintem másfél hektár kitart, de azért adhatsz mellé reggel este egy kis zabot.
2018. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hely az van. Azt kérdezem, hogy kell-e adni neki a fű mellé szénát is.
2018. aug. 28. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, ha ideális a növényzet összetétele, ápolt a legelő és nincs aszály.

Az egyik lovas a környéken vett egy területet, hogy milyen frankó lesz, de valami olyan növény van rajta, amit a ló nem szeret, így csak le van taposva, és etethet szénával.

Ha ki van égve a fű és alig van csipegetni való kénytelen leszel szénát is adni mellé. De ugye ezek az adott területtől függenek.

2018. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!