Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik, hogy egy iskolaló...

Létezik, hogy egy iskolaló nem megy egyedül? Csak ha megy előtte egy másik.

Figyelt kérdés

Szóval az utóbbi jópár alkalommal csak egy bizonyos lovon ültem,ezalatt nagyon megszerettem, megszoktam, hogy hatalmasakat lép ( az elején könnyűügetés közben nem volt meg az egyensúly, mindig előreborultam a nagy lépései miatt).

Mikor osztályban lovaglunk és megy előttünk egy másik ló, teljesen szépen dolgozik, iskolalóhoz képest nem kell sokat b...ogatni egy-egy feladat elvégzéséhez, könnyen tudom beugratni ügetésbe, szóval nagyon szeretek rajta lovagolni.

Amikor viszont nem megy előttünk senki, még ügetni sem hajlandó, bármennyire is hajtom előre ( csizma, pálca, derék, hang, semmi sem segít), annyit érek el vele, hogy felgyorsítja a lépteit, de az istennek se akar ügetni.

Ez amiatt is nagyon rossz, hogy ha picit lemaradunk, már nem hajlandó dolgozni.

Szóval a kérdésem az, hogy ezen lehet-e segíteni, vagy tényleg csak más után fog tudni menni? Már jó régóta iskolaló...


2018. szept. 15. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igen, ez sajnos létező probléma.

Másrészt lehet rajta segíteni, egy edzőnek vagy ha lusta, egy jó és tapasztalt lovasnak.

Ha teheted, nem ártana másik helyre menni, mert itt nem fogsz tudni fejlődni egy idő után.. Fásult lovak, nemtörődöm edző... Ez kb olyan, mintha biliárdozni járnál, hogy megtanulj rendesen, csak az asztal lejt egy kicsit meg a posztó hullámos itt-ott. Lehet lökögetni, csak biliárdozni nem fogsz megtanulni.

2018. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a környéken csak két hely van, ez és egy ennél is rosszabb :/
2018. szept. 15. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a te lovad, az edző biztosan tud róla, innentől kezdve nem sok beleszólásod. Csak azt nem tudom, miért nem csinál vele semmit. Ilyen lovat alap lenne kivenni a munkából és edzeni-edzeni.
2018. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!