Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Agresszív a csikóm?

Agresszív a csikóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1 éves csődörcsikóm, egy hete van nállam. Eleinte nagyon kedves volt, most is mindet tűr, de ha sokáig (pl 20 perc) bent vagyok a karámba, akkor nekem jön.

Első alakalommal hátulról nekem vágtázott, azóta félek tőle. Most sunyít, és lassan sétál felém, ilyekor hátra felé haladva kimegyek a karámból.

Egyébként meg semmi baj nincs vele, már csípkedni sem próbál, és ha kívül vagyok, akkor kedves is.

Mit tegyek? Mással nem tudom hogyan viselkedik, helyre hozhatom még?

16/l



2018. szept. 18. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Minek csikó, ha nem értesz hozzá? Ugye nem egyedül tartod? Hívj szakembert.
2018. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kezdtem reménykedni, hogy nem kell elmesélnem az egészet, de azért kezdtem várni az ilyen jellegű kérdéseket.


A csikó az unokatesómé, nálunk van bértartásban, teljes mértékben lesz@rja, hogy mi van vele, mikor mondtam neki, hogy mi a próblémám azt mondta, hogy akkor ne mennyek a karámba, csak ez nem ilyen egyszerű...

Ha tovább panaszkodok neki, akkor nem fizeti a havi 20e-t, már pedig a nélkül egy kicsit nehéz a csikó eltartása...

Ő nem fog szakit hívni, nekem pedig nincs rá keretem.


Köszi, hogy rögtön hülyének néztél, ment a piros. =)

2018. szept. 18. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van? Foglalkoztak vele vagy a ménesből fogták be, és életében nem látott még embert?

Amíg nem tudsz bánni vele, ne menj be a karámba, mert jelenleg azt tanítod neki, hogy bármit megtehet.

2018. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valoszínüleg kupectól van... nem tudom, hogy milyen körülmények között élt.

Hétvégén futószáraztam, először ágaskodott, a végére egész elfogadható volt. Kb két napja kivittem a másik tanyánkra (4 km-re innen) köves, és földes úton, hogy futószáron vezettem, és egy másik (neki akkor még ismeretlen) lovon ültem. Teljes mértékben normálisa volt.

De ha bent maradok a karámban, és semmit nem csinálok, csak ott vagyok, akkor támadni próbál, a "területét" védi?

2018. szept. 18. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szép sztori...


Egyértelmű, hogy nem vagy képes megfelelően kezelni egy csődörcsikót. Ezt nem bántásból mondom, 16 évesen szerintem senki se képes rá, főleg szakember nélkül.


Ehhez a lóhoz pedig az kell, különben megtanulja hogy élete végéig úgy viselkedhet, ahogy akar.


Az, hogy az unokatestvéredé a ló, nem jelent semmit. Lehet ő akárki, nektek NEM kötelező befogadni egy olyan állatot, amelyik veszélyt jelenthet rátok. Egy >500 kilós, keménykedő állat pedig úgy is okozhat komoly bajt, hogy nem is igazán akar, pusztán rosszul sül el a "ráijesztés".


Vagy fizesse a szakembert, vagy küldjétek el a lovával együtt.

2018. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit jegyeznék meg, hogy egy éves csikót ne nagyon futószárazzál, már ha ez alatt azt érted, hogy körön.

Nem tesz jót az ízületeinek.

Neki a legjobb az lenne, ha más csikók társaságában tágas, lehetőleg hegyes.dombos legelőn tetszése szerint szaladgálhatna.

2018. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csődör csikó, az a feladata hogy keménykedjen. A helyzet az hogy igyekszik felmérni hogy meddig mehet el és rájött hogy téged simán arrébb lehet rakni(kicsit sunyít és te már hátrálsz). Nagyon nem kéne annyiban hagyni mert ebből lesz az hogy felnőttkorában is ugyanezt csinálja, agresszívnak bélyegzik és megy a vágóra...

A legjobb az lenne ha te oldanád meg ezt vele. Bemész hozzá, ha sunyít és jön feléd akkor egy jól irányzott pofon, ha rádfarol akkor egy pálcacsapás. Félre ne értsd, egyáltalán nem vagyok híve az erőszaknak de nem lehet egy csikónak ilyeneket megengedni, a ménesben a rangsorban feljebb álló lovak sokkal jobban elvernék ha ezt csinálná. Ha rájön, hogy nem hagyod neki hogy terrorizáljon akkor egy időre abbahagyja, időnként azért még biztos fog próbálkozni. Mindemellett persze az lenne a legjobb ha olyasvalaki látná aki tapasztalt.

A futószárazást még jó darabig elfelejteném, nem tesz jót neki. Ellenben eljött az idő hogy ki legyen herélve...

2018. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most jöttem be tőle, és le írnám, hogy ma mi történt:

Reggel késésben voltam, így uncsimra bíztam a lovakat, a csikó kivételével mindenkit kivitt, mikor haza jöttem kérdőre vontam, a válasz pedig nem lepett meg: a csikó meg akarta rúgni...

Kicsit szomorú voltam, hogy nem csak velem ilyen, és sajnáltam is, hogy egy 3x3-as boxba van bekötve egész nap.

Ezért bementem hozzá és kivittem, beállt a beállóba és csak bámult rám (bent voltam a karámban, és nem sunyított).

Alkalmasnak találtam, hogy kicsit felülkerekedjek rajta, átvittem egy mások dombos karámba, hogy meghajtsam egy kicsit. De mielőtt bármit is tettem volna, elhatároztam ezt, olvastam is arról, hogy ki kell húznunk magunkat a ló körül, ezt is megtettem.

Mikor vezettem megpróbált ágaskodni, azt egy pofonnal jutalmaztam. Utána lecsutakoltam, és kitisztítottam a patáit, a két hátsót fél órámba telt mire normálisan feladta.

A nap további folyamán nem volt vele probléma, kb egy órát még bent is voltam nála, egyszer rám sunyított, akkor egy "Micsinálsz!?" felkiáltás után letett a dologról.

2018. szept. 20. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt most jól csináltad. Innentől ugyanígy, és igen, itt a herélés ideje.
2018. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!