Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon béna volt az első...

Nagyon béna volt az első vágtám, hogy javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt megvolt életem első vágtája. Korábban (pár hete) már próbálkoztunk vele, viszont akkor nagyon a szárba kapaszkodtam, be se ugrott a ló, ezért inkább hagytuk.

Most viszont sikerült beugratnom, az egyetlen pozitív dolog, hogy az egyensúlyom teljes mértékben megmaradt, még akkor is, mikor kiesett a lábam a kengyelből. Merthogy kiesett, jópárszor. Voltak pillanatok, mikor mindkét sarkamat le tudtam nyomni, viszont az edzőm szerint nagyon mozgott előre-hátra a lábam.

Eléggé pattogtam is :(

Iszonyú bénának érzem magam, azt eddig is tudtam, hogy nem vagyok tehetséges, de így... :(



2018. szept. 23. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most kezdte a vágtát pár tanítványom és egyik se kapaszkodik a szárba. Hogy miért? Mert futószáron tanítom kengyel és szár nélkül, ahogy az ügetést is. Aki nem tud futószáron kengyel és kapaszkodás nélkül fixen ülni, az szabadon se mehet. A beugratást is futószáron tanítom, mert kontrolláltabb és biztonságosabb is mint elrohanni ügetésben és a sikerélmény is előbb jön.

Kérd magad futószárra amíg megtanulsz fixen ülve vágtázni és mindenkinek jobb lesz, neked azért, mert élmény lesz a vágta nem küzdelem, a lónak meg azért, mert nem a száját téped.

2018. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóval teljesen egyetértek,illetve még ányyi,hogy esetleg elgondolkodnék lovarda valtason,1.mert1-szor nem szabadin vagtazun 2.mert soha nem hagyjuk annyiban a doldot
2018. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?Igy nem tudok pontosan segiteni mert a sajat oktatoddal kene beszelni mert o lat.de alltalanosan azt tanacsolhatom,hogy kepzeld el ,hogy oda vagy ragasztva a nyereghez nem tudsz leesni,ezert mersz “mozogni “es nem csak mereven ulni.A csipoddel kovesd a lo ritmusat,csinalj ugy mint ha megtolnad(egyetertek az elittem szoloval)
2018. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Az ELSŐ vágtádra kicsap a karámba egyedül, szárral, kengyellel, hogy "Menjé'!" és be sem ugratja neked? Sürgősen új oktató! Arra viszont számíts, hogy az vissza fog tenni futószárra lépni/vezetgetni, hogy helyre hozza, amit ez elrontott. Eleve, ha van egy lovasunk, aki tépi a ló száját, nem tudja lenyomni a sarkát, előre-hátra pedálozik, akkor akkor hol van még a vágta? Futószáron ügetni, esetleg! És nem, ennyire kezdőnek nem adunk sem szárat, sem kengyelt.


Semmi indokod arra, hogy magadat okold, nem te vagy a béna. Egy normális edzővel pár hónap alatt többet érnél ennél az "edzőnél". Uram atyám, és ma Magyarországon ilyenek oktatnak...

2018. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ügetésben teljesen stabil vagyok, a sarkam végig lenyomva tudom tartani és a tanügetéssel sincsenek gondok, ezért próbáltuk meg a vágtát.
2018. okt. 11. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
De ez az, hogy hogyan próbáltátok az első vágtát? Szárral, kengyellel, szabadon elengedve, ami teljes mértékben elfogadhatatlan.
2018. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

en most probalkozok a vadaszvagtaval, ami igazabol nm is sikerul annyira vadaszvagtanak, tekintve arra, hogy palyan megyek. de amikor nem a legkezdobb lovon megyek, olyankor sokszor erzem, hogy nagyon nm jo, pattogok, nm tudok kiallni, belecsuszott a labam a kengyelbe, stb stb...egyszoval nagyon ronda. ilyenkor inkabb ugy dontok, a vvadaszvagta szeruseget inkabb hanyagolom es majd gyakorolok egy kezdobb lovon, akinek kenyelmesebb a vagtaja es sokkal konnyebb rajta ugy amblokk minden.


am mar tobb mint fel eve volt az elso vagta, akkor 2-3 honapig siman csak futoszaron mentunk, sokszor kengyel es szar nelkul, mert hiaba engednek el, ha beugratni se tudjuk a lovat, csak hajszoljuk


a heten mar 2szer voltunk terepen, mind2szer vagtaztunk, jo nagy mezon...elsore csodalatos volt, mert egy elegge kezdo lovon mentem, akinek nagyon jol ki lehet ulni a vagtajat, masodjara viszont egy bonyolultabbon ultem, aki azert nm volt kezes barany, kellett fogni rendesen, foleg amikor meglatta a nagy mezot...es neki meg raadasul sokkal darabosabb is a vagtaja


de nm baj, kell mind a 2bol



also, nkd azt ajanlom, hogy keress mas edzot, mert nagyon nagy felelotlenseg volt hogy elsore koeresztett egesz palyara, amolyan "ereszzed hogy menjen" stilusban


jajj es csak azert irtam ekkora litaniat, h tudd, en is erzem rengetegszer azt, hogy nagyon rondan megyek, viszont ezt mindig elmondom az edzomnek es o mindig megmondja, h nm baj, gyakorolom sokat es jobb lesz

2020. szept. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!