Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki mikor és hogyan kapta meg...

Ki mikor és hogyan kapta meg az első lovát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kíváncsi lennék a a válaszotokra *csak azoknak a válaszára akiknek van/volt első lovuk*

Mennyi idősen vettétek?

Milyen célra?

Mennyiért?

Hogyan kaptátok/gyűjtögettetek rá?

Fajtája?

Hol tartjátok?

Mennyi idősen kaptátok még első lovatokat?

Mennyi ideje lovagoltatok?



2018. márc. 4. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az első lovamat 5 évesen kaptam. Egy 4 éves welsh c tipusú pónit. 1 évig gyűjtöttünk rá. 150ért vettük de csináltunk neki boxot mivel otthon tartottuk. Amint megvettük beíratkoztam oktatásra. Otthon vele gyakoroltam edzés után. Azóta az életem a lovazás mára 6 lovam van (szerencsére) és otthon tartom őket. Olcsóbb a fenntartása. 20 éves vagyok azaz 15 éve élem a lovasok életét de 16 éves koromtól jártam dolgozni hogy ki segítsem a szüleimet anyagilag. Igem nagy felelősség és tényleg egy külön életforma. Sokszor voltunk annak a határán hogy el kell adni őket de sikerült ki lábalni a nehéz időkből. Mára teljesen az én vállamon vannak a lovak. Tanulok és dolgozok egyszerre. E mellett a napi feladatokat is el látom körülöttük és le is mozgatom őket. Szóval nem könnyű de nekem abszolút megéri. Nagyon sok boldogságot okoznak. :)
2018. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja elfelejtettem a célt oda irni: 3 év után megváltunk a pónimtól egy lipicai félvérért (lipicai-arab) akivel 3 évig versenyeztem de utána jött a többi packó és le mondtam a versenyzésről annyira a szívemhez nőttek és mert nem akarom újra átélni a megválás fájdalmát.
2018. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
10-11 éves voltam amikor vettük a kisbérinket hobbi célra. Lovak között nőttem fel, így az én helyzetem más, akkor is voltak póniink. 11 éves volt akkor a ló. Szüleim vették családi/hobbi lónak. Kezdetben otthon tartottuk, de ez nem vált be, így a lovardában kötött ki, ott semmi gond nem volt vele. Kiskorom óta lovagoltam, 3 alapjármódban szinte teljesen stabilan ültem a lovat, de ez a ló nagyon sokat tanított nekem. Azóta már eladtuk, versenyzek.
2018. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Én bérlovardába jártam 3 évig aztán 12 évesen megkaptam az első lovamat, az akkori kedvenc iskola pacimat. Sajnos csak két évig boldogíthattuk egymást mert egyáltalán nem voltam érett és felelősségteljes a lótartáshoz. 2 év után nyűgnek éreztem a kijárást és más lovakat is lovagolni akartam ( nőttem közben vagy 10 centit és a P marmagassága jó 20 centivel alacsonyabb volt mint a testmagasságom). Így mikor gimibe kerültem eladtuk, szerető gazdija van, ott tartják ahol mi is tartottuk de nem látogattam mert csak elszomorított meg kicsit dacból is, most már évek óta nem láttam.

Egyébként kérdésedre válaszolva: mikor megvettük 6 éves volt, hucul jellegű kisló és 400 ezerért vettük. Hobbi célból főleg terepen bóklászás volt a cél.


Most egyébként 23 éves vagyok, megint elkezdtem lovagolni (közel 10 év kihagyás után) és ismét vágyom egy saját lóra, elég érett lettem meg saját bevételből tudom fenntartani majd. Remélem miután megveszem két év múlva ismét igy gondolom:)

2018. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sassszem ***** válasza:
50%
Én 5 évesen vettem meg a 140 cm magas haflingi herélt lovat hobbi célra 440000-ért. Az idén kaptam meg, gyűjtögettem rá a pénzt. Milton farmon, sárpentelén tartjuk. 9 éve lovagolok, az idén lett egy lovam 25 évesen végre.
2018. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!