Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A díjlovas versenyen a méneket...

Sssaszem kérdése:

A díjlovas versenyen a méneket hogyan tudják lovagolni a versenyzők? Ha már nehezen kezelhetők a mének?

Figyelt kérdés
A mént nehezebben lovagolható, kezelhető, mint a herélt társaik.

2018. szept. 23. 18:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
Mert a herélteket könnyebb kezelni, nyugodtabbak, és gyakran "lustábbak" is.
2018. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy mén ugyanolyan ló, mint a kanca vagy a herélt. Mrgfelelő kezekben, megfelelő munkaháttérrel ugyanúgy lovagolható, mint az összes többi ló. Az én első lovam is mén volt, versenyeztem is vele még fénykorában (29 éves, már nyugdíjas). Méneket nem csak díjlovaglásban neveznek, mennek azok ugyanúgy minden versenyszámban, mint a heréltek. Kezdőknek, első lónak azért nem javasolják, mert sokszor a hormonok miatt képesek genyózni a tapasztalatlan lovasokkal, bepróbálkoznak, és ha azt a livas nem jól kezeli, akkor hamar rossz szokások tömkelege rögzül, balesetveszély áll fent. De ez is egyedfüggő, az én ménem pl soha nem fedezett, nem is igazán érdekelték a kancák sem, teljesen jófej, de persze én se 0 tudással vettem meg, így kezelni tudtuk egymást. De ugyanúgy lehet nehéz eset egy kanca (sárló meg pláne) vagy egy herélt is. Minden lovat el lehet rontani lovaglással, ugyanakkor egy jó lovas (vagy mellette egy jó edző) minden lóból képes egy jófej, együttműködő lovat csinálni, mindegy, milyen nemű, az utat kell megtalálni hozzá.
2018. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Aki lepontozott, az meg tudja magyarázni, hogy miért, mikor eddig mindenki ugyanezt mondta?
2018. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Versenyre nem visznek sárló lovat, így nem tudja elcsavarni a ló fejét.


A versenyzők profi lovasok, képesek kezelni a hisztit, és elnyomják a dominanciát.

2018. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne vinnének sárló lovat? Ha nekem megvan, én is elmegyek versenyre, max kicsit ingerlékenyebb vagyok. De a melót ugyanúgy meg kell csinálni.
2018. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
De tudtommal ha neked megvan, nem változol sárló kancává, a munkádból pedig nem lesz díjlovas verseny.
2018. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%

A munkakörömbe beletartozik a magas szintű versenykíséret, úgyhogy de igen...

De miért lenne más egy sárló kanca, mint egy nem sárló? Kicsit lustább vagy ingerlékenyebb, csiklandósabb, de nem fogják miatta elhalasztani a versenyt, és a tulaj sem fogja otthon hagyni csak azért, mert sárlik. Akinek ménje van, oldja a problémáit. Ha nem tudja kezelni az esetleges hülyeségeit, heréltesse ki vagy lovagoltassa mással a melegítőben.

2018. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

De attól még egy menstruáló nőnél távolabbi példát nem tudnál mondani egy sárló kancától.


"De miért lenne más egy sárló kanca, mint egy nem sárló?"


Megáll, sárlik, mutogatja a ... és az isten nem indítja el, ha igen, akkor 5 másodperc múlva megint megáll, ha ezt eljátszod párszor, akkor átmegy makacsból agresszívba és megpróbál ledobni. Úgy nagyjából. Nem, nem fognak miatta semmit elhalasztani, egyszerűen nem indul...

2018. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, hogy későn szólok hozzá, de lovagoltam mindenféle lovat, sárló kancát, és fedezőmént is.

A ménnek maga a lovaglás (ha jól be van lovagolva)nem nehezebb, de minden más igen. Gondolj csak arra, hogyan karámozod más lovakkal? Ja, hogy sehogy?! Hogyan lovagolod, ha osztályban kell menned, hogy reagálsz, mint lovas, ha versenyre mész és először vágtázik szembe veled egy lovas a melegítőben, veszélyesen közel.

Ezek a problémák előjönnek egy heréltnél, vagy egy öreg kancánál is, de a mént nehezebb pl. vezetned is vagy felszerelned is más lovak között, és nehezebb megoldani a karámozását is.

A versenyeken azért működnek a mének, mert profik lovagolják őket, akik több éve magasabb szinten lovagolnak mint te (nem személyeskedésnek szántam, remélem nem sértődsz meg), tudják hogyan és mikor kell különböző feladatokkal elvonni a ló figyelmét a szaporodás témától.

2018. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%
Jó pár évvel ezelött egy mén lovon tanultam meg ügetni, szóval simán van olyan is, amit kezdök alá is beadnak, mert olyan szelíd. Azóta lovagoltam olyan kancán, aki kezelhetetlenségben bármely mént megszégyenít. Jellem kérdése.
2019. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!