Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lotartas koltsegei?

Bea52 kérdése:

Lotartas koltsegei?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy par kerdesen,(kerem csak hozzaertok valaszoljanak). Az elso az lenne, hogy havonta egy lo tartasa mennyibe kerul? 45ezer a bertartas a kornyeken, azt olvastam hogy 3 havonta kell a fereghajtast kb 10 ezer forint. a masodik az lenne hogy az allatorvos mennyibe kerul? Azt olvastam hogy ha nincs baj akkor kb 20 000. harmadik kerdes: Ha egy lonak nincsenek papirjai, akkor mennyiert lehet csinaltatni? mik a szuksegesek?

2018. okt. 21. 14:17
 1/6 Sssaszem ***** válasza:
61%

lőször is ugye, ott van a ló ára kezdésnek. Ha nem tudsz belovagolni lovat, akkor nem csikót, hanem már 4-5 éveset érdemes venni, belovegolva, laza 3-500ezer forint.



Boxos bértartás havonta: 40ezer, ilyenkor van ahol mást nem is kell fizetni, etetik a lovat, de ki kell járnod hozzá legalább 2naponta.



Ha otthon akarod tartani, akkor az ellátása naponta kb:



4-5 kg abrak kb 40-80 ft körül van 1 kg


5-7,5 kg széna- egy átlag nagy bála (körbála, 130cm) kb 6000Ft (200-700 Kg-os lehet kb, ha jól tudom...)


2,5-4 kg szalma - kb mint a széna, 5-6000Ft


5-6 kg alomszalma szintén átlag 5-6000 Ft egy nagy bála


nyalósó 100ft/kg (mindig kell hogy legyen a ló mellett)


30-50 l víz


ezeken felül még napi 1-2kg gyümölcs/zöldség nem árt legalább hetente 3szor



Felszerelés: ha mindent nézünk, tehát a ló és a lovas cuccait is, kb 250-300ezer Ft-ból jön ki, de simán lehet több is, vannak 200ezer forintos nyergek...


Persze ezeken felül még ott vannak az állatorvosi vizsgálatok, ha versenyre akarsz menni, akkor a húzós verseny-díjak, esetleg egy oktató...


Jha, és a patkoltatás/körmölés: alkalmanként kb 10ezer Ft...

2018. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszodat! A bertartas mar meg van 45 000 a felszerelesek is megvannak... csak annyit szeretnek tudni, hogy mik a szukseges papirok egy lo szammara, es az allatorvosi koltsegek: Fereghajtas, vizsgalatok...stb
2018. okt. 22. 16:11
 3/6 anonim válasza:
87%
Loutlevel a vizsgalat ara attol is fugg hogy mi a lonak a problemaja amiert meg kell vizsgalni illetve hogy az orvos mennyire draga.
2018. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apám, kevesebbet eszik egy ló (pénzben), mint a macskám :O.
2018. dec. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha pedig nincs baja a lonak, csak meg akarnank vizsgaltatni hogy biztosan egeszseges, az mennyibe kerul?
2018. dec. 23. 09:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Es meg elfelejtettem hozzairni az elozohoz, hogy milyen gyakran kell megvizsgaltatni? (Hogy kideruljon hogy van-e baja.)
2018. dec. 23. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!