Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet lovam? Egy év,...

Mikor lehet lovam? Egy év, vagy akár kevesebb?

Figyelt kérdés

Egész kiskoromban lovagoltam, nagyjából 4 évesen kezdtem, viszont tavalyig egy borzasztó helyre jártam, semmit nem fejlődtem. Annyi előnye volt, hogy biztosabban ülök a lovon, mivel ott szőrén mentünk mindig ( nagyrészt csak lépés volt, néha tanügetés ).

Tavaly elkezdtem a jelenlegi helyre járni, viszont volt jópár hónap kihagyásom, ha összeadjuk a heteket. Most nyáron pl egyáltalán nem voltam, állandóan utaztunk, de ez különleges eset volt.

Az ügetés, tanügetés már biztosan megy, nagyobb léptű lovon is ( magasat lép inkább ).

Sokat járóiskolázunk, most kezdtem a vágtát, már egész jól megy.

A lovak körüli munkát nagyon szívesen végzem, tényleg mindent szeretek ami lovakkal kapcsolatos, a lovardában is besegítek ha van időm.

Szerintetek kb mennyi idő múlva lehet lovam? Bértartásban lenne egy jó helyen, boxban, lovászok látnák el. Nyár elején költözünk kb 200 méterre a lovardától, így minden nap ki tudnék menni akárcsak egy kicsit szeretgetni, leápolni, vagy lovagolni.

Jövő nyár elején már lehetne ebben gondolkodni?

Heti 2x egy órát járok, természetesen ez egy saját lóval már több lenne.



2018. okt. 24. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lótartás nem (csak) a tudástól függ. Már megvenni egy lovat hatalmas összeg, de akkor ehhez jön még a boxbérlés, takarmány, patkolás, orvosi költség.
2018. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Hány éves vagy? Belegondoltál, hogy másik iskolában lesz elég időd lovazni? Mi lesz ha koleszos leszel? Vagy ha már dolgozol, akkor van elég kereseted arra, hogy több évig eltarts egy lovat? Ha igen, akkor vehetnél. Addig még a lovaglásban is fejlődsz;)
2018. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Soha.

Gondolj bele!

-Boxer

-Kaja,pia

-Orvos

-Az ára

-Tartása (ki kell engedni,villanypásztor stb.)

2018. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem bármikor lehet lovad ez főleg a pénzetektől függ. Sok ember van aki sokkal régebbóta jár lovaholni redszeresen mint te és nincs lova úgyhogy ez egyáltalán nem a tudástol függ. Ha a szüleid úgy gondolják h van rá keret akkor szerintem 200 méterre a lovardátol nagyon jó lehetőség lenne. Én is imádom a lovakat és inádok lovagolni.Szerintem fantasztikus ha valakinek sját lova van. A szüleiddel beszéld meg, de szerintem ha költöztök akkor az sok pénz veszteséggel jár úgyyjogy neszomorodj el ha mégsem jön össze. És szerintem ha találsz egy lovat akit imádsz és ő is imád t3ged és elfogad gazdájának akkor azt mindenképpen érdemes megvenni. De ha nincs ilyen ló akkor szerintem várj míg a tökéletes lóval találkozol. ☺️
2018. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kell hozzá tudás. Ha valami baja van a lovadnak akkor azt neked kell feismerni. Ráadásul, ha nem tudod milyen a megfelelő takarmányozás vagy egészségügyi állapot akkor honnan tudod, hogy éppen jó helyen van- a lovad, ahol megfelelő ellátás van.

Nem akarom leszólni a helyet hisz nem ismerem, de azért nézz meg/kérdezz meg másokat is. A fiatal lovasok általában elfogultak. Minden úgy jó, ahogy a lovardájukban csinálják, ami valahol érthető, mert ez látták “egész életükben” viszont sajnos sok a hozzà nem értő lovarda Magyarprszágon.9

2018. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Várj még! Egyrészt a tudáa igenis kell, nem csak a betegségek miatt. Nem biztos, hogy a szüleidnek lehetősége lesz minden alkalomra edzőt fizetni, amikor kimész, és ha nincs meg a kellő tudásod, akkor bizony bajok lehetnek. Az anyagi vonzat tekintetében nem akarok észt osztani, ezt a szüleiddel kell megbeszélned, de a megvétel és a tartás egy kis elenyésző valami... Én is szerettem volna lovat régen, kb 6 évesen kezdtem el érte könyörögni. Nagyon szomorú, mérges, csalódott voltam, mert soha nem kaptam meg. Most felnőttként megvettem magamnak, és utólag nagyon örülök, hogy most lett csak lovam. Az anyagiak miatt is jobb (nem mást terhelek az én mániámmal), de élethelyzet ügyileg is jobb. Tökéletes élethelyzet nem lesz. Gyerekként iskola, szerelem, költözés, a szülőktől való függés. Felnőttként a munka, gyerekvállalás, család, pénzgyűjtés stb....Mégis azt mondom, hogy felnőttként jobban tudod beosztani az idődet, megoldásokat keresni, ha kell és nagyobn felelősségtudattal rendelkezel. És bizony, szükség van rá... Lebeszélni nem szeretnélek, ha meglesz a kellő elméleti és gyakorlati tudásod, van a szüleidnek pénze rá és nem zavar, hogy lehet, hogy 2 év múlva a suli miatt heti 1x látod csak vagy esetleg el kell adni, akkor vágj bele nyugodtan. De nem tudjuk mennyi idős vagy, hol tartasz az életeddel, mi vár rád... Neked kell mérlegelned. És ne tőlünk kérdezd, hogy lehet-e lovad, mert nem ismerünk, mem látunk... Az edződdel konzultálj!
2018. okt. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!