Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor legyen lovam?

Mikor legyen lovam?

Figyelt kérdés
9 éve lovagolok. Jópárszor bakolt alattam iskola ló, Vágtában is biztos ülésem van, és ugrok. Itt van már az ideje? Nem szeretnék ugy lovat venni, hogy nincs itt az ideje

2018. szept. 30. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lótartás nem abból áll, hogy kiülöd a bakolást, meg stabilan vágtázol. Lovagolni jársz 9 éve, de ezidő alatt hányszor kérted meg az oktatókat,lovászt, hogy abrakoljatok, almozzatok együtt, mutassa meg, mit jelent az, hogy az ember együtt él a lovával, nem csak kimegy hozzá, felül, oszt'kész.


Bérelj egy lovat, kérd meg a helyi lovasoktatót, edzőt, hogy magyarázza el a dolgokat a helyes szerszámválasztástól az orvosi megoldásokig mindent, de ez évek hosszú munkája lesz. Vásárolj szakkönyveket, kérdezz lótartóktól.

2018. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van jó sok pénzed,bértartásban tartod, és mindig edzővel lovagolsz, akkor lehet, viszont ez tényleg sok pénzbe kerül és simán átverhetnek.

De inkább a másik megoldás: megtanulsz olyan szinten lovagolni, hogy edző nélkül is tudj dolgozni a lóval, szóval legalább szinten tudod tartani a tudását (tehát elég mondjuk heti 1x edzővel lovagolni, a többi alkalommal meg önállómunka), de jobb lenne, ha tudnál idomítani (attól, hogy valaki ugrat az nem tudás, mert kellő ügyességgel és szerencsével bárki fent marad a lovon, de pl a hosszhjalításokról van fogalmad?).

Ez az egyik,a másik, hogy tudnod kell a lótartásról kb mindent, hogy mikor mennyi és milyen takarmány kell neki, fel kell ismerned a lóbetegségeket, és azt is, ha épp szar helyen tartod a lovad.

2018. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem írni, hogy lovagoltam már bőven edző nélkül. Legalább volt már 30-35 olyan edzésem. Valamint rengetegszer dolgoztam lovak körül. Ismerösöméknek amikor volt lova napi szinten én etettem, attam nekik vizet meg takarítottam a boxukat a lovaknak mert nem ért rá😕
2018. szept. 30. 15:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg bértartásban lenne a lovam tőlem egy utcányira. Napi szinten ki tudnék menni.
2018. szept. 30. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából csak te érezheted, hogy készen állsz-e rá. Mi így látatlanban abból, hogy 9éve lovagolsz stb sokat nem tudtunk meg. Nem mindegy, hogy 9éve de folyamatosan heti többször, vagy kihagyásokkal, heti 1x stb. Én is lovagolok már régebb óta, szintén ugrok is, de mégse érzem azt, hogy fel tudnám ismerni a betegségeit, vagy azt, ha több abrak kell stb. Esetleg még az edződet megkérdezheted, hogy ő mit gondol, de ha ezt a kérdés ki kellett ide írni akkor lehet hogy nem vagy te sem elég biztos abban, hogy tarts egy lovat. (semmi rosszindulat nincs bennem mielőtt félreértenéd :))
2018. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A helye is nagyon jó lenne. Bokszos tartásban lenne, nagy bokszal,a zabot amit kapna enni az is jó minőségű. A pályájuk nagy, ,,szabvány"pálya, és homokos szoval puha lenne a lónak is. Önitatók vannak a bokszban. Ennek mindennek utánakérdeztem az edzönél
2018. szept. 30. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Akkor, amikor már nem kell feltenned ezt a kérdést.
2018. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hetente 3szor alapból, de ha tudok akkor megyek 4-szer,5-ször is lovagolni. Kérdeztem az edzőm, ő azt mondta, hogy nekem kell biztosnak lennem benne. De nem szeretnék úgy saját lovat, hogy nem vagyok felkészülve rá. A betegségeiket felismerem, rengeteg szakkönyvet olvastam
2018. szept. 30. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Azért ezt is figyelembe kell venni, ismerőseim körében többen kaptak lovat és amikor tovább tanultak egyetemen sorra adták el időhiányra hivatkozva (nem az összes, vannak olyanok akik megoldották) de ezt is figyelembe kell venni.


Illetve még az anyagi biztonságot, általában ha egy ló beteg lesz sajnos nem olcsó mulatság, azért ez is legyen figyelembe véve.


De ha minden oké, akkor szerintem lehet lovad, főleg ha lovardában tartod, akkor ott sok segítséget fogsz kapni, hogy belerázódj a ló tartásba.

2018. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!