Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon keveset iszik a lovam?

Nagyon keveset iszik a lovam?

Figyelt kérdés

Legelőn van a két lovam. Mivel a legelő elég gyenge már ezért kapnak mellé száraz takarmányt is. Szénát, lucernaszénát, kukoricaszárat, és néha kis abrakot is.

Az egyik lovam iszik rendesen napjába 4-5 vödör vizet (40-50l).

Eddig a másik lovam is kb ennyit ivott. 3 vödörrel minimum, viszont már vagy 3 napja alig iszik. Azaz kb 1 vödörrel iszik csak. Fogalmam sincs hogy miert...

Enni ugyanugy eszik mint eddig. A kedve is szuper. Abszolut semmi baja nincs viszont aggaszt hogy miert iszik ilyen keveset...

Önitatojuk nincs (tobb okbol sem kedvelem) viszont orankenkt vagy ketorankent szoktam oket vizzel kinalni. Vödrökben szoktam vinni nekik a vizet.

Az önitatókkal, vályúkkal az a baj, hogy nincs kút a legelo teruleten. Tehat oda is hordani kellene a vizet. Es a lovaim eleg kenyesek lehet meg sem innak az allott vizet ... :))) igy mindig frisset kapnak.


2018. okt. 31. 06:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Hogyan erhetnem el hogy igyon tobbet?
2018. okt. 31. 06:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyalósóval, száraz sós kenyérrel lehet kínálni, hátha arra iszik rendesen. De nálunk volt egy, akinek télen teát kell csinálni, mert nem itta a hideg vizet. Langyos víz, kis takarmánnyal. Úgy hajlandó volt. Egyébként meg a kólikáig nem ivott. Dokinak meg bérelt parkolóhelye volt...
2018. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm javasolta, hogy öntsek almalevet a vízbe. Neki bejött én meg sose próbáltam, mert úgy vagyok vele, hogy ló víz mellett még nem halt szomjan. Nekem nem volt még ilyen problémám (csak mint elméleti kérdés beszéltünk róla), de egy próbát biztosan megér.
2018. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!