Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik keveset a kutyám?...

Miért eszik keveset a kutyám? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Két kutyánk van ,az egyik 1 éves es alig eszik valamit míg a masik 4hónapos és állandóan enne. Napi 2x kapnak enni, a pici siman eleszi előle a kajt ezért meg szoktuk addig fogni amíg eszik. Az orvos azt mondta h nem gizda pont van rajt egy kevés zsír. De ugy tűnik mintha nem szeretne enni, mintha büntetés lenne.Régen sem evett valami sokat azt hittük ez normális. Viszont ha kézből adunk valamit azt megeszi,amikor mi eszünk akkor kunyizna. Valami tippet tudtok adni hogy vegyem rá hogy egyen? Mert lassan a kisebb nagyobb lesz nála. (Mind a ketten Cavalier-ek)

2018. aug. 24. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Hagydd abba a kézből etetést. Egy éhes kutya eszik. Szépen minden nap kirakod neki a tálba a kaját. Ha megeszi megeszi ha nem nem. 15 perc után elveszed. Ha nem evett, így járt, majd legközelebb eszik. Ezt csináld addig, amíg meg nem eszi,hidd el ha már éhes lesz meg fogja. Viszont, ha kunyerál ne adjatok neki enni, meg semmi plusz kaját sem.

Egyébként, mit kap enni?

2018. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Royal canin-t eszik,igen tudom hogy nem szabad rászoktatni a kézből evésre. De azt hogy 15 percig elotte hagyjuk az teljesen kivitelezhetetlen, mert a pici egyből felfalja így neki nem marad. És mintha ilyenkor félne is a picitől.
2018. aug. 24. 09:25
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudom mivel eteted?

Lehet hogy azt nem szereti.

Mint ahogy mi emberek se egyformát szeretünk enni, ők sem.Sőt nem is egyforma stílusban, gyorsasággal esznek.

Ha csak táppal eteted, az nem jó.

A kutya húsevő ragadozó állat! Erre van a szervezete kialakulva.Nyers, főtt csirkehús, marhahús, belsőségek, stb.Sertés csak főve.Mellékesen kaphat tápot, konzervet, zöldségeket, de a hús az alap.

Aki nem ezt írja, az csak magát igazolja, mert sokkal könnyebb odaönteni a tápot, amit előre meg lehet venni, mint a húst, amit ugye tárolni kell vagy szaladgálni érte boltba, fogdosni, stb.

Csak aki kutyát tart, az ne azt nézze, neki mi a jó! Hanem mi a jó a kutyának! Inkább ne is tartson kutyát, ha az igényeit nem tudja kielégíteni.

Szóval ha nem adsz neki, próbálkozz hússal nála, és persze a másiknak is adj.

Nekem 8 kutyám van, többféle hússal etetem őket, száraztáp csak ritkán, főzök is nekik.Egyik sem rossz evő, még most a melegben is zabálnak szó szerint.És totál egészségesek, hosszú életűek.

2018. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fajta tápot esznek és konzervet, az étvágytalansága miatt vettünk több felé márkájut és ízűt. De még mindig nem eszik rendesen. A papám kutyákkal foglalkozott nagyon sokáig, igy azert értünk a kutyákhoz.
2018. aug. 24. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor fogj egy kanál májkrémet, keverd össze két kanál vízzel. Majd ezt keverd össze a táppal. Hátha így majd a szaga is jobban tetszik neki és megeszi.
2018. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tényleg nem szereti az én kutyum is szó szerint fintorog a száraz taptol de ha teszek rá pár kanál szaftot vagy konzervetj meg eszi. A kicsi meg persze többet eszik ilyenek a kölyök kutyák:)) kis mohok, majd negvaltozik, de a nagynak probalj valami ízletes szaftos akármit rá tenni. Vagy szalámi darabokat bármi jó illatú ételt
2018. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, hülyeséget írtál. A nyers etetés nagyon jó, de csak akkor, ha jól van összeállítva. Ha valaki nem érzi magát képesnek, vagy szimplán nem akar tanulni, és utána macerásan porciózgatni, akkor erre vannak a jó tápok. Mert vannak jó tápok, igaz nem olcsók sok esetben. A Royal Canin elég túlárazott, de nem kimagasló minőségű táp. Ebben az árkategóriában találnál jobbat is szerintem. Vagy ha érdekel és megpróbálnád ajánlom, hogy lépj be pár nyerses csoportba, ott sokat lehet tanulni.

A táp és a nyers etetés váltogatása, vagy keverve adása nincs jó hatással a kutya emésztésére. Az emésztési idejük eltér, de ami a nagyobb gondot okozza, az az eltérő gyomorsav igény a kétféle ételhez. Ha váltogatod akkor nem tud alkalmazkodni a szervezete. Sok kutyánál ez csak később okoz problémát (mármint látható problémát), de ha látszólag bírja sem érdemes szerintem. Hiszen a tápban minden megvan ami kell, illetve a nyersben is, ha jól állítod össze. Ha már úgyis porciózol, miért iktatnál be tápos napokat?


Kérdező amúgy nálunk is hasonló probléma lépett fel pár hete. Az eddig éhenkórász egy éves kutya hirtelen rossz evő lett, meghagyja a legjobb húsokat, tukmálva is csak ímmel ámmal kéri. Szerintem a melegnek is lehet hozzá köze, de sok kutya rossz evő ebben a korban. Remélem nálatok is rendeződik a dolog, ha jó húsban van és egészséges addig nincs nagy baj, ha éhes lesz enni fog.

2018. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem is két cavim van és van hogy őket is kézből etetem. Royal Canint esznek de ők se elég gyakran eszik meg. Majdnem minden nap kapnak rendes húst és azt mindig bezabálják persze mivel az "rendes" étel

. Szerintem keverj húst a tápjára és úgy megfogja enni aztán mindig legyen egyre kevesebb hús a tanyerjaban és egy idő után már ne is tegyél bele. Akkor hátha enni fogja😉

2018. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, te írsz hülyeséget.A kutya ragadozó állat. A szervezete húsevésre van beállva.

Túl nagy hozzáértés ehhez nem kell.Úgy kell etetni, mint ahogy a farkas eszik a természetben, és az hol lát tápokat?Ugyanis a genetikai állománya megegyezik a farkaséval.

Olyan nevetséges, hogy aki nem akar időt és energiát szakítani arra, hogy húst vegyen, és azzal is etesse a kutyáját, a tápot dícséri, mintha az lenne a természetes etetés.Holott csak lustaság az ember részéről, mert ugye mennyivel könnyebb a száraztápot eléhajítani, és megvolt az etetés.Ha szegény kutyát megkérdeznénk, nem hiszem hogy ezt választaná.Ez neki nem természetes.A húsrágás, a hús íze viszont igen.

Nincs szüksége arra a sok hülyeségre sem, amit beleraknak a tápokba, és eladják jó drágán, a sok hiszékeny meg veszi, mert azt hiszi, ők aztán mindent megadnak a kutyájuknak! Holott ami neki jó lenne, azt nem kapja meg.

El tudod képzelni, hogy embernek is csinálnának ilyen száraz bogyókat, és csak azt kapnál enni???Dühítő ez az emberi butaság, szeretet címszó alatt.

Ismerek olyanokat, akik a gyereküknek olcsó virslit adnak, ami kilója 700Ft, a kutyájuknak meg 1800Ft-os tápot vesznek.Mikor szín csirkemellet lehet kapni már 1200Ft-ért.Annak hogy örülne a kutya!

Az én kutyáimat meg lehetne nézni, gyönyörűek, izmosak, nem kövérek de jó kondiban vannak.A 14 évesnek olyan a foga állatorvos szerint, mint egy 5 évesnek.Soha nem betegek.Ivartalanítottak, játékosak, boldogok.Imádják a húst, nyersen, sülve, főve. Száraztápot akkor kapnak kb.10 naponta, ha nincs időm.De amúgy aki tartja őket, csak akkor tartsa, ha alapból tud rájuk időt fordítani, és itt az etetésre is gondolok.

Ennyi.Most jöhet a lepontozás.Néha fáj ami igaz.Főleg ha mi nem azt követjük.

2018. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de hol írtam, hogy nem jó a nyers? Úgy gondolom ez a legjobb etetési forma. DE! A te kutyád és a nyersesek 99%-a nem egész prédát kap, hanem darabokat. A farkas sem élne egészségesen farháton. A barf a préda összetételét követi, belsőség, hús, csont megfelelő arányban. Ha csak farhátat adsz, vagy combot, az nagyon egészségtelen, hosszú távon hiánybetegséget fog okozni.

Nem csak idő, de tudás is kell hozzá, és forrás, ahonnan beszerzed az alapnyagokat. A legtöbb embernél ez macerás, és inkább kapjon a kutya jó minőségű tápot, mint silány nyers étrendet. A fogainak jó, az ízét is szereti, de nem lesz egészséges.

Váltogatni és keverni pedig szintén nem szabad. Szóval magadnak mondasz ellent.

2018. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!