Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hidegvérure patrac?

Hidegvérure patrac?

Figyelt kérdés

par het múlva veszünk egy murakozi 1,5 eves csikot.

Patracot szeretnek venni hozzá nyereg helyett...

Sokan mondják hogy a patrac sokkal tobbet art mint hasznal!

Velemenyeket kernek!

[link]

errol a patracrol velemeny?



2018. nov. 11. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető gond: a másfél éves lovat még hagyd... Nagyon korai még neki a terhelés, akármekkora nagy. Tudom, csábító, mi is jártunk így, de még kölyök.

A patrac szerintem nem ideális folyamatos lovaglásra (bár ezen legalább vannak zselés részek), mert nem oszlatja el rendesen a súlyt úgy, mint egy nyereg. Inkább egy széles szintetikus nyereg lenne rá jó, de ne vegyétek még meg, várjatok legalább két és fél éves koráig, addig rengeteget fog még nőni, izmosodni.

2018. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem a patrac a lényeg. Másfél eves lovon nem lovagolunk. Akármennyire is masszív. Kiskamasz, meg fejletlen a munkához. Ha dolgoztatod, olyan mintha egy 11 éves gyereket elküldenél dolgozni egy gyárba/bányába...


Vegyetek másikat, idősebbet.

2018. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még van 1-1,5 éve ahhoz, hogy ráülj, hiába akkora mint egy kifejlett melegvérű, attól még "gyerekló", így kocsizni se kell még meg semmilyen munkára nem fogható. Jelenleg fejlődésben van, 2 dologra van szüksége normális minőségű és mennyiségű takarmány rá és nagy legelőre, mozgásra.

Szóval még ráérsz még patracot vagy nyerget venni rá.

Amúgy a nyereg azért jobb, mert a hátizmokra fekszik fel, ha jó a méret, így nem terheli a gerincet a patraccal ellentétben. Illetve az ülőcsontjaid (hiába vagy jól kipárnázva popóban) 2 ponton összpontosít a nyomja a ló hátát, ami hosszútávon nem egészséges, ezért jó a nyereg, mert elosztlatja a testsúlyodat.

2018. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hahoo én egy szóval nem irtam hogy most akarok rajta lovagolni a patracot(vagy nyerget) azert szeretném hogy szokja...rateszem leveszem,egy csikonal szamomra az ossze szokas a legfontosabb dolog.

Szeretném szabaditomitani,pareli 7 jateka nem dolgoztatni.

2018. nov. 13. 07:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg tökmindegy milyet veszel. Ha csak szoktatod, milyen kárt okozna?
2018. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
VELEMENYEKET kertem nem okoskodast
2018. nov. 14. 06:36
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ott van, csak olvasni kéne tudni. Ha neveléshez kell, mindegy milyet teszel rá, méretben legyen jó.
2018. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy ott van de nem ertem hogy miert éreznek az emberek keszzetest arra hogy a masikba bele kossenek kioktassak
2018. nov. 15. 06:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Drága, ha másvalaki kérdését olvasod:


par het múlva veszünk egy murakozi 1,5 eves csikot.


Patracot szeretnek venni hozzá nyereg helyett...


Sokan mondják hogy a patrac sokkal tobbet art mint hasznal!


Szerinted mire gondolt mindenki?? Megveszitek a csikót, nyereg helyett patraccal akarod lovagolni, lehetőleg most rögtön. Oktatásnak meg egy darab pokróc is megteszi, vagy bármi, amit rádobsz a hátára. Egy három éves, testileg nagyjából kifejlett hidegvérűt pont nem fog érdekelni, hogy fél kilót vagy 5 kilót teszel a hátára...

2018. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!