Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy rossz lábú lónak van esélye?

Egy rossz lábú lónak van esélye?

Figyelt kérdés
Sziasztok , nos az lenne a lényeg hogy ajándékba kaptunk egy sportlovat akinek a bal hátsó lábánál a csánkjánál elvileg szilánkosra van törve valami, iszonyatosan megszerettem ezt a lovat és együtt szeretnék vele érvényesülni , tehát lovagolni szeretnék vele. Viszont, ami számomra érdekes és fura hogy a ló nem sántít és igazából ugyanúgy szokott szaladgálni vágtázni és még ugrálni bakolni is szokott a karámban. És akiktől kaptuk ő nekik azt mondta az állatorvos hogy már menthetetlen , de tényleg semmilyen fájdalom jelét nem mutatja olyan mint a többi normális ló, egy icipicit van neki bedagadva de ha hozzá nyúlok nem fáj neki meg semmi.Na de mindenesetre az lenne a kérdésem hogy valamilyen folyamattal vagy gyógynövényekkel vagy bármilyen természetes módszerrel rendbe lehet szerintetek hozni ?

2018. dec. 18. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy törésen nem segít sem krém, sem gyógynövény az biztos.

Még kéne röntgenezni a lábát, és aszerint mit mond az orvos, kezelni ha lehet.

2018. dec. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván nincs szilánkosra törve, mert akkor nem így viselkedne. Szerintem pusztán annyi van, hogy izületi problémái vannak, ezért az előző tulaj megszabadult tőle. Most, hogy csak a karámban nézegeted nincs terhelve, lelappadt neki. Óvatosan terhelni kell és meglátod mit mutat, közben beszélni egy állatorvossal. De ha problémásak a ládai akkor abból soha nem fog kijönni. De hobbiló attól még lehet belőle gond nélkül. Bár nem tudom, hogy neked mit jelent az érvényesülni, gondolom nem ismered a szó jelentését
2018. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Versenyezni biztos hogy nem fogsz tudni vele.

Hobbilónak is csak óvatos terheléssel, és orvosi útmutatással lehet alkalmas.

2018. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire vígan van, komoly baja nem lehet, akkor nem pattogna. Érdemes lenne valóban egy másik állatotvossal megnézetni, hogy tisztán láss. Utána esetleg kis segítséggel, enyhe orvossággal, krémekkel, hútéssel, fáslival, mittoménmivel (majd a doki látja, innen nincs röntgenszemem) kis-közepes munkára be lehet fogni. Ha versenyeznél, kisebb kategóriájú díjlovas versenyeken miért ne indulhatnátok? Amíg nincs benne ugrásváltás, vagy vágtapiruett, ami nagyon hátra viszi a terhelést, addig nem különbözik az otthoni hobbizástól. Az ugrást azt tényleg felejtsd el vele, hiszen ott sokat kapnak a hátsó lábak az elrugaszkodásnál.
2018. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vágtázni kicsiket lehetne vele? illetve én nagyon azon vagyok hogy az idő és a természet miért ne tudná őt meggyógyítani. Hiszen az embernél is van olyan hogy egy rákos ember meggyógyulj mindenféle beavatkozás nélkül vagy bármi ilyen.
2018. dec. 18. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ezt tényleg a doki tudja csak megmondani neked, néhány jó röntgen, sántaságvizsgálat, uh után.. Nem tudjuk pl, hogy hány éves a ló, mert nyilván egy fiatal állat hamarabb összeszedi magát, mint egy idősebb, de függ valamilyen szinten a ló természetétől, előéletétől, fajtájától is.. Láttam már lábatörött arabot, aminek nyilván nem tudták körmölni az elejét fél évig, se patát kaparni, semmit, és olyan gyönyörű patája volt, amiről sok ló nem is álmodik. Aztán hány olyan ló van, hogy összenő a patakaparóval meg a kováccsal, és még így is berohad, törik, reped... Csak azt tudom tanácsolni, hogy nézesd meg egy dokival, és lehetőleg ne azzal, aki látta a lovat.
2018. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy lemondanak egy sportlóról az tényleg menthetetlen.. Hidd el, kivizsgáltatták mielőtt puszira megkaptad, az h most nem sánta semmit nem jelent, lehet h egy hét munka (hobbitól is) már lesántítja.. Az vagy kolbász vagy tartod élete végéig dísznek.
2018. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is tudni kell pontosan, hogy mi a baja. Ezt egy jobb doki megmondja, pl Kaposváron otthon vannak lábtémában, megvan a felszereltség is a diagnózishoz.

Az, hogy a természet elintézi... És ha nem? Lehet már kisebb terhelésre lesántul.

A mi lovunk izületes (már idős), karámban semmi baja, elvágtázgat, bakolászik, de kisebb terhelésre már sántít, ez lehet 2-3 km fogatban vagy nyereg alatt ha vágtáztál utána már húzza magát. Szóval max sétáló, ezt mi tudomásul vettük.

Viszont neked most tudnod kéne mi pontosan a lovad baja, mik a határai és azokat elfogadni. Ha csak sétálni lehet vele, akkor annyi.

2018. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!