Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az új ventilátort forrasztanom...

Az új ventilátort forrasztanom kell a tápba/táphoz. Mennyi az esélye, hogy elrontom, és rossz lesz a forrasztás?

Figyelt kérdés

Igazából nem egyedül csinálnám, hanem egy ismerősömhöz vinném akinek van forrasztója. Se én, se ő gép forrasztást nem csinált még.

Mennyi az esélye, hogy elrontsuk, és dobhassuk ki az egészet?

Vagy vigyem be szervizbe és ott picit drágábban megcsinálják?


Még nem vettem meg, de holnap tervezem, csak nem tudom, hogy hogy döntsek.


2018. okt. 18. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
90% hogy elrontjátok
2018. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy ő bármilyen forrasztást megcsinál, és működik. Bármi ha kell hozzá visszük. Csak gép esetében nem tudom, mert az más, ezért is kérdeztem.

Igazából csak annyi, hogy a 2 kábelt (persze fekete-piros) oda kell forrasztani a tápban lévő kis pöcökhöz, nem?

2018. okt. 18. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam forrasztani. A régi venti vezetékeit egyszerűen kb a felénél elvágom és egy úgynevezett csoki csatlakozóval összekötöm az új ventilátorral. Természetesen előtte az újról is levágom a kábel végéről a csatlakozót. Csak a piros és a fekete vezetékeket használom, a sárgát (ha van)szigszalaggal leragasztom. Ez azért praktikus, mert ezután bármikor ki lehet cserélni a ventilátort minimális szereléssel.

Kép a "csoki"-ról:

[link]

2018. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!